archiv
Učitelské noviny č. 38/2004
tisk článku

Se školou za školou

Neobvyklý novinový titulek? Pravdivý. Žáci VII. C Základní školy Tábor, Husova 1570/2 (Táborští znají naši školu pod názvem 4. ZŠ) neusedali ve dnech 4. – 6. října do školních lavic, ale strávili tři dny na Veselsku, aniž by se v třídní knize objevil zápis o jejich absencích. Se dvěma vyučujícími a psycholožkou PPP Tábor se zúčastnili akce, na kterou získala škola na základě zpracovaného protidrogového projektu nemalou finanční dotaci. 

Devatenáct děvčat a chlapců pobývalo na Vávrovce, uprostřed lesa v bývalém statku, vzdáleném několik kilometrů od Veselí nad Lužnicí. Pro mnohé městské děti zhýčkané civilizací opravdový zážitek! Přidáme–li celodenní program odborně připravený a zaměřený na volnočasové aktivity dětí, dostaneme ideální kombinaci pro dnešní školáky.

Téměř dvě desítky her a pracovních činností nedaly sedmákům šanci pro nudu. Nic také nezískali „zadarmo“. Na základnu dorazili až po splnění etapových úkolů. Snídani si musely děti najít na stromech v lese. Dřevo na táborák si obstarali také sami. Všichni se zapojili do míčových her, skrable, nakreslili si své Já, vytvořili zajímavou pavučinu, poznali Sobí šlachu, ekologicky se poučili ve hře Co do lesa nepatří… Nechyběla ani dobrodružná noční výprava, pro někoho s trochou strachu. Večer ale každý usínal ve spacáku spokojeně a s vědomím, že jeho třída je správný kolektiv, v němž se cítí dobře. Po celou dobu pobytu děti provázelo slunečné podzimní počasí. Nikomu se nechtělo domů a ve čtvrtek zase do domovské školy. Všichni si kromě vlastnoručně vyzdobeného trička odváželi spousty zážitků, pěkných vzpomínek a poznání, že lze žít bez drog, aniž toto slovo i v nějaké jiné podobě uslyšeli.

Jak hodnotili pobyt na Vávrovce žáci?

„Když jsme hráli v lese hry, docela jsem se bála, ale pokaždé jsem to překonala. Naučila jsem se tady jíst fazole...Zázrak!“ (Lucka)

„Za tři dny jsem poznala, že jsme dobrá parta a že se ve třídě můžeme na sebe spolehnout. Moc bych si přála, abychom se na Vávrovku někdy společně vrátili.“ (Katka)

Kluci byli v hodnocení strozí: „Super. Fajn.“

Přesvědčte se sami se o pravdivosti jejich slov. Při návštěvě naší školy můžete zhlédnout fotografie a videozáznam z akce, kterou chceme uspořádat i v příštím školním roce.

KATEŘINA FIALOVÁ, EVA MARKOVÁ,
4. ZŠ Husova, Tábor

< zpět do čísla
banners/lesany_konkurz_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz