archiv
Učitelské noviny č. 15/2004
tisk článku

Být při tom

Být při tom, účastnit se. Toto je heslo studentů Střední odborné školy služeb v Olomouci. Studenti se účastní všech akcí, které pořádá město Olomouc, Flora Olomouc i další organizace v regionu. Poznat problematiku organizování výstav, propagaci, úkoly hostesek i pořadatelů – to vše si mohli vyzkoušet na výstavě zaměřené na cestovní ruch a volný čas „Turismus 2004“.

Výstava se konala ke konci měsíce ledna v pavilonu A výstaviště Flora Olomouc a studenti si v praxi ověřili, co vše musí dělat organizátoři výstavy, co si naopak musí hlídat jednotliví vystavovatelé, jakou mají nabídku služeb v cestovním ruchu, jaké jejich vystupování, oblečení a způsob jednání s klienty. Všechny tyto poznatky jsou důležité pro pracovníky cestovního ruchu i pro pracovníky jiných profesí.

Trochu z jiného soudku byla soutěž Miss Severní Moravy. Poslední předkolo z řady 6 předkol se konalo v Olomouci 2. března 2004. Velké množství návštěvníků z celé severní Moravy, účastníci, doprovod, organizátoři, účinkující – ti všichni přijeli podpořit nejhezčí dívku tohoto regionu. Studenti SOŠS s.r.o., kteří opět pracovali jako uvaděči, hostesky, osvětlovači a další pomocníci si opět mohli uvědomit, co vše je třeba zajistit, o co se musí organizátoři takové akce postarat a na co se nesmí zapomenout.

Další aktivita studentů Střední odborné školy služeb se týká soutěží pořádaných přímo ve škole, a to nejen pro studenty školy, ale i pro další účastníky. Je možno jmenovat Zeměpisnou Olympiádu a také Soutěž v psaní na stroji či počítači. Tato druhá soutěž má již dlouhodobou tradici a účastní se jí vybraní zástupci škol ze severní i střední Moravy. Studenti tak mají možnost si ověřit, jak na tom jsou v rychlosti psaní a mohou si porovnat své výsledky s jinými, stejně starými studenty. Každý z účastníků obdrží pohoštění a ti nejlepší krásné ceny.

Vyučující, kteří zajišťují pedagogický dozor si přijdou také na své, mohou si vyměnit zkušenosti z výuky, sdělit si své poznatky a zajímavosti.

Anna Loubalová
SOŠS s.r.o., Olomouc

< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz