archiv
Učitelské noviny č. 14/2004
tisk článku

Rožďalovice – Kopidlno

Rozdílný termín jarních prázdnin pro Středočeský a Královéhradecký kraj přivedl ředitele ZŠ G. A. Lindnera v Rožďalovicích na Nymbursku k myšlence uskutečnit výměnnou návštěvu pedagogů.

Žákům sousední ZŠ Kopidlno, okres Jičín začaly prázdniny a 16 pedagogů se vypravilo do ZŠ v Rožďalovicích. Po vzájemném přivítání seznámil ředitel školy přítomné pedagogy s programem dne a se základními informacemi o škole. Na připraveném rozvrhu hodin si mohl každý pedagog vybrat tři vyučovací hodiny, které v průběhu dopoledne navštíví.

Zatímco učitelé hospitovali v jednotlivých hodinách, ředitelé obou škol spolu konzultovali systém vnitřních směrnic, vyměnili si zkušenosti s používáním počítačových programů na vedení agendy školy (např. rozvrhu, suplování) a diskutovali o problémech, se kterými se potýkají při své každodenní práci. Výzdobu školy, kalendář školy na letošní rok s námětem Rožďalovic, informační leták, který dostává každý žák na začátku školního roku a mnoho dalších informací z portfolia školy si mohl prohlédnout každý účastník. Po obědě měli učitelé možnost shlédnout činnost keramického kroužku, vyzkoušet si tuto techniku a vytvořit si vlastní výrobek.

Hodnocení a výměna zkušeností ze shlédnutých hodin probíhala neformálně, okamžitě na chodbách, před odchodem do dalších hodin. Hodnocením se pedagogové zabývali i v keramické dílně, kde si při vytváření čarodějnice povídali o matematice, klasifikaci, pomůckách dalších záležitostech týkajících se práce ve škole.

Z vyplněných evaluačních dotazníků vyplynulo, že se účastníkům akce líbila a že ji považují za zdařilou.

Za tři týdny následovala výměnná akce. V Rožďalovicích byly prázdniny a pedagogové odjeli na návštěvu ZŠ v Kopidlně. Program dne byl podobný: informace o škole, hospitace ve vyučování, oběd a následná beseda, ve které účastníci zhodnotili význam celé akce a její přínos pro vlastní práci.

Věříme, že spolupráce mezi školami bude i nadále pokračovat.

Jana Hladíková,
ZŠ Rožďalovice

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz