archiv
Učitelské noviny č. 12/2004
tisk článku

Výsledky vybraných soutěží za školní rok 2003/04

TALENTCENTRUM INSTITUTU DĚTÍ A MLÁDEŽE MŠMT



Jde o výsledky soutěží, které proběhly na konci loňského roku a v lednu letošního roku. Výsledky většiny soutěží, které proběhnou v první polovině letošního roku, budou zveřejněny ke konci roku.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA (40. ročník, Zlín, leden 2004)

kategorie A

1. Eva Pluhařová, G, Ostrov, Studentská

2. Ondřej Sedláček, G, Uherské Hradiště, Velehradská

3. Ondřej Zemek, G, České Budějovice, Jírovcova

kategorie E

1. Mario Babuněk, SPŠ, Hranice, Studentská

2. Michaela Crhová, SPŠCh a VOŠCh, Pardubice, Na Třísle

3. Jan Březina, SPŠCh, Brno, Vranovská

VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE (36. ročník, Ústí n. L., listopad 2003)

I. kategorie

1. Bára Handzušová, David Hausknecht (oba Česká republika); Maria Petrova, Ukrajina

3. Farit Galiachmetov, Rusko; Yuliana Rumyantseva, Ukrajina

II. kategorie

1. Nikolaj Khoziainov, Rusko

2. Kateřina Ondrušíková, Česká republika

3. Artur Sayfullayev, Bělorusko; Valeriya Voynova, Rusko

čestné uznání – Cheng Yung-Yueh, Taiwan

III. kategorie

1. Partik Hévr, Česká republika

2. Marie Al-Ashhabová, Česká republika; Jaan Kapp, Estonsko; Igor Sedyuk, Ukrajina

3. Radoslav Kovář, Česká republika; Andrea Schütz, Německo

čestná uznání – Artjom Michajlov, Rusko; Lucie Valčová, Česká republika

zvláštní ceny

Hlavní cena pro absolutního vítěze: Petr Hévr, Česká republika

Cena Hejtmana Ústeckého kraje: Patrik Hévr, Česká republika

Cena primátora města Ústí n. L.: Nikolai Khozainov, Rusko

Cena ZUŠ Evy Randové Ústí n. L.: Jaan Kapp, Estonsko

Cena prof. J. Stanforda: Igor Sedyuk, Ukrajina

Cena pro nejmladšího účastníka: Lin Pei-I, Taiwan

PĚVECKÁ SOUTĚŽ ANTONÍNA DVOŘÁKA (38. ročník, Karlovy Vary, listopad 2003)

kategorie Junior – ženy

1. Inessa Maševskaja, Ukrajina

2. Helena Szabóová, Slovensko;

3. Julia Massovitch, Ukrajina; Tereza Chyňavová, Česká republika

kategorie Junior – muži

1. Jan Martiník, Česká republika

2. Čen Chon, Čína

kategorie Opera – ženy

1. Alla Perchikova, Rusko

2. Natalja Pavlenko, Ukrajina

3. Elena Grebenjuk, Ukrajina

kategorie Opera – muži

1. Ki-Hyun Park, Jižní Korea

2. Jiří Hájek, Česká republika

3. Tomáš Kořínek, Ladislav Petrů (oba Česká republika)

písňový obor

1. Jiří Hájek, Česká republika

2. Jan Martiník, Česká republika

3. Andrea Kalivodová, Tereza Chyňavová (obě Česká republika)

zvláštní ceny pro rok 2003:

Cena Národního divadla v Praze: Ki-Hyun Park, Jižní Korea

Cena Státní opery Praha: Jan Martiník, Česká republika

Interpretační cena Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK: Tereza Chyňavová, Česká republika

Cena Jarmily Novotné: Tereza Chyňavová, Česká republika

Cena Viléma Zítka: Jan Martiník, Česká republika

Dvě ceny Českého rozhlasu Praha: Tereza Chyňavová, Česká republika a Veronika Šut, Rusko

Cena Společnosti A. Dvořáka, Muzea A. Dvořáka a Nadace A. Dvořáka: Lucie Ceralová, Česká republika a Inessa Maševskaja, Ukrajina

Cena Opery Mozart Praha: Ki-Hyun Park, Jižní Korea a Ayano Yano, Japonsko

Cena Dvořákova kraje Kruhu přátel hudby Kralupy n. V.: Rena Fujii, Japonsko; Jan Martiník, Lucie Ceralová, Terezie Švarcová, Tereza Chyňavová (všichni Česká republika)

Cena Mezinárodní galerie Miro Praha: Inessa Maševskaja, Ukrajina

Ceny Gabriely Beňačkové: Ki-Hyun Park, Jižní Korea a Helena Szabóová, Slovensko

Interpretační cena ředitele MD v K. Varech Ing. Jana Koťátka: Jiří Hájek, Veronika Fučíková (oba Česká republika); Lívia Vénosová, Slovensko

Zvláštní cena Hotelu Olympia Karlovy Vary: Alla Perchikova, Rusko

čestná uznání pro rok 2003:

za mimořádnou interpretaci písně A. Dvořáka: Rena Fujii, Japonsko; Veronika Šut, Rusko; Jan Martiník, Česká republika

Soutěžní přehlídka Konzervatoří ČR (27. ročník, Ostrava, listopad 2003)

hra na flétnu

I. kategorie

1. Jana Lukášová, Konzervatoř, Brno; Jana Jarkovská, Pražská Konzervatoř

2. Anna Švejdová, G J. Nerudy, Praha 1; Veronika Vlčková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava; Simona Polakovičová, Konzervatoř, České Budějovice

čestné uznání I. stupně – Eva Kušnírová, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

čestné uznání – Jana Koutná, Konzervatoř, Plzeň

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru: Iveta Kundrátová, Konzervatoř, Brno

1. Iveta Kundrátová, Konzervatoř, Brno; Denisa Kratinová, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Oto Reiprich, Pražská konzervatoř

2. Dagmar Kořenková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava; Helena Mochanová, Konzervatoř, Pardubice

čestná uznání I. stupně - Lenka Rukavičková, Konzervatoř, Plzeň; Markéta Klimánková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

čestné uznání – Jan Krch, Konzervatoř, České Budějovice

hra na fagot

I. kategorie

1. Rudolf Krula, Pražská konzervatoř; Milan Wichterle, Konzervatoř, Pardubice

2. Martin Goldstein, Konzervatoř, Teplice; Pavel Horák, Konzervatoř, Brno

3. Jana Košnářová, Konzervatoř, České Budějovice

čestné uznání – Martin Kostelecký, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Lukáš Svoboda, Pražská konzervatoř

1. Lukáš Svoboda, Pražská konzervatoř

2. Radovan Skalický, Konzervatoř, Teplice

3. Petr Hlavatý, Konzervatoř, Plzeň; Zdeněk Škrabal, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

čestné uznání I. stupně - Marie Dunglová, Konzervatoř, Brno

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Lukáš Svoboda, Pražská konzervatoř

hra na klarinet

I. kategorie

1. Petr Kubík, Konzervatoř, Teplice; Jana Šilhavíková, Konzervatoř, Brno; Renata Raková, G J. Nerudy, Praha

2. Karel Šlehofer, Konzervatoř, Plzeň; Jana Lahodná, Pražská konzervatoř

3. Eva Kubicová, Janáčkova konzervatoř, Ostrava; Zuzana Nártová, Konzervatoř, Teplice

čestná uznání – Lukáš Janota, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Ondřej Koblížek, Konzervatoř, Pardubice; Jan Kopf, Konzervatoř, České Budějovice

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Renata Raková, G J. Nerudy, Praha

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Daniel Svoboda, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

1. Daniel Svoboda, Janáčkova konzervatoř, Ostrava; Petr Vašek, Pražská konzervatoř

2. Aleš Hejcman, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Pavel Zlámal, Konzervatoř, Teplice

3. Radmila Kozubíková, Konzervatoř, Brno; Jaroslav Bulka, Konzervatoř, Plzeň

čestné uznání I. stupně – Jan Tihelka, Konzervatoř, Pardubice

čestná uznání – Ondřej Dvořák, Konzervatoř, Brno; Martin Vaverka, Konzervatoř, České Budějovice

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Radmila Kozubíková, Konzervatoř, Brno

hra na hoboj

I. kategorie

2. Ivana Jenešová, Konzervatoř, Brno; Kamila Kozáková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

3. Markéta Halmová, Konzervatoř, Teplice; Pavlína Bastlová, Konzervatoř, Pardubice; Jiří Sejkora, Pražská konzervatoř

čestná uznání – Eva Dosoudilová, Konzervatoř, Pardubice; Kateřina Lužná, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Pavlína Bastlová, Konzervatoř, Pardubice

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Jan Souček, Pražská konzervatoř

1. Jan Souček, Pražská konzervatoř; Mariana Stojanová, Konzervatoř, Pardubice

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Jan Souček, Pražská konzervatoř

hra na lesní roh

I. kategorie

1. Vilma Knížetová, Konzervatoř, Plzeň

2. Pavel Chomoucký, Konzervatoř, Brno; Petra Mikesková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

3. Patrik Haška, Janáčkova konzervatoř, Ostrava; Viktor Dekoj, G J. Nerudy, Praha; Petra Fichtnerová, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Eva Skalníková, Konzervatoř, Brno

čestné uznání – Martin Aubus, Pražská konzervatoř; Eva Trávníčková, Konzervatoř, Pardubice

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Petra Mikesková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Jana Adámková, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

1. Jana Adámková, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

2. Bohumila Jakubíková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava; Přemysl Vojta, Pražská konzervatoř

3. Antonín Kolář, Konzervatoř, Brno; Tomáš Hlaváček, Konzervatoř, Plzeň; František Zach, Konzervatoř, České Budějovice

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Jana Adámková, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

hra na trubku

I. kategorie

1. Miroslav Smrčka, Pražská konzervatoř; Pavel Herzog, Konzervatoř, Pardubice

2. Štěpán Růda, Konzervatoř, Brno; Soňa Nováková, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

3. Petr Jurášek, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Lukáš Koudelka, Konzervatoř J. Ježka, Praha

čestné uznání – Jakub Roštík, Konzervatoř, Plzeň

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Miroslav Smrčka, Pražská konzervatoř

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Martin Novotný, Pražská konzervatoř

1. Martin Novotný, Pražská konzervatoř

2. Pavel Šárník, Církevní konzervatoř, Kroměříž; Petr Hradil, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

čestné uznání – Zbyněk Palička, Vojenská konzervatoř, Roudnice n. L.; Radek Černý, Konzervatoř, Teplice; Marek Kubeš, Konzervatoř, České Budějovice

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Martin Novotný, Pražská konzervatoř

hra na trombon

I. kategorie

1. Pavel Vašíček, Konzervatoř, Pardubice

2. Michal Černý, Konzervatoř, Teplice; Daniel Baxa, Konzervatoř, Plzeň; Martin Chmelař, Pražská konzervatoř

3. Ondřej Kubička, Konzervatoř, České Budějovice; Jan Jůza, G J. Nerudy, Praha; Václav Švaňhal, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

čestné uznání – Kurt Neubauer, Konzervatoř, Pardubice; Václav Zapletal, Církevní konzervatoř, Kroměříž

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Pavel Vašíček, Konzervatoř, Pardubice

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Lukáš Moťka, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

1. Lukáš Moťka, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž

2. Jan Triebenekl, Pražská konzervatoř; Martin Cupal, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

3. Michal Kolář, Konzervatoř, Plzeň; Martin Konečný, Konzervatoř, Brno; Pavel Debef, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

čestná uznání – Rostislav Balaštík, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Jan Nosek, Konzervatoř, Brno

hra na tubu

I. kategorie

1. Jiří Genrt, Pražská konzervatoř; Radek Jíša, Konzervatoř, Brno

2. David Křížek, Konzervatoř P. J. Vejvanovského, Kroměříž; Petr Orava, Vojenská konzervatoř, Roudnice n. L.

3. Jiří Jablunka, Církevní konzervatoř, Kroměříž;

čestné uznání – Ladislav Ščurek, Konzervatoř, Plzeň; Jonáš Harman, Janáčkova konzervatoř, Ostrava

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Jiří Genrt, Pražská konzervatoř

II. kategorie

Absolutní vítěz oboru – Miroslav Falta, Konzervatoř, Brno

1. Miroslav Falta, Konzervatoř, Brno

2. Miloš Šlauf, Vojenská konzervatoř, Roudnice n. L.

3. Karel Škopek, Pražská konzervatoř

cena za nejlepší interpretaci povinné skladby – Miroslav Falta, Konzervatoř, Brno

SOBĚSLAVSKÁ Růže (10. ročník, Soběslav, listopad 2003)

kategorie družstev

1. OU a PrŠ, Ostrava-Poruba

2. SZaŠ, SOU a OU, Kopidlno

3. OU a PrŠ, Liberec

kategorie jednotlivců

1. Hana Seibertová, OU a PrŠ, Ostrava-Poruba

2. Jana Svobodová, OU a PrŠ, Soběslav

3. Tomáš Dáňa, OU a PrŠ, Liberec

BRAILLSKÝ KLÍČ 2003 (8. ročník, Brno, listopad 2003)

I. kategorie

1. Michaela Maláková, Praha

2. Tomáš Vagner, Brno

3. Jan Borovička, Praha

II. kategorie

1. Michaela Blažková, Brno

2. Lucie Hudcová, Praha

3. Mamed Talybov, Praha

III. kategorie

1. Karel Ťoupal, Praha

2. Roman Suttr, Brno

SOUTĚŽE ASOCIACE ŠKOLNÍCH SPORTOVNÍCH KLUBů ČR

Corny – středoškolskÝ atletickÝ pohár (22. ročník, Jablonec n. N., listopad 2003)

Dívky

1. G, Břeclav, Sady 28. října

2. G, Třinec, Komenského

3. OA, Praha 6, Krupkovo náměstí

Chlapci

1. SOŠ, SOU a U, Brno, Jílová

2. G, Praha 7, Nad Štolou

3. SPŠ, Ostrov, Zámek

Přespolní běh (Žďár n. S., Nové Město na Moravě, listopad 2003)

střední školy - dívky

1. G, Trutnov, Jiráskovo náměstí

2. G Dr. Randy, Jablonec n. N.

3. G V. Makovského, Nové Město na Moravě

střední školy - chlapci

1. SOŠ a SOU stroj. a stavební, Jeseník, Dukelská

2. G F. X. Šaldy, Liberec, Přemyslova

3. Lepařovo G, Jičín, Jiráskova

PLAVÁNÍ (Slaný, leden 2004)

základní školy – dívky

1. ZŠ, Vsetín, Rybníky

2. ZŠ, Opava. Englišova

3. G, Aš, Hlavní

základní školy – chlapci

1. 5. ZŠ. Jindřichův Hradec

2. ZŠ, Ústí n. L., Palachova

3. ZŠ, Vsetín, Rybníky

STOLNÍ TENIS (Hluk, leden 2004)

střední školy – dívky

1. G, Vlašim, Tylova

2. G J. Jungmanna, Litoměřice

3. G, Praha 4, Na Vítězné pláni

střední školy – chlapci

1. SOUT, Havířov-Šumbark, Sýkorova

2. G, Hodonín, Legionářů

3. SPŠ, Česká Lípa, Havlíčkova

VOLEJBAL (Trutnov, leden 2004)

střední školy – dívky

1. OA, Šenov u Nového Jičína, Dukelská

2. G, Český Krumlov, Chvalšinská

3. G a OA, Kralupy n. V., Dvořákovo náměstí

střední školy – chlapci

1. SPŠ stavební, Liberec, Sokolovské náměstí

2. G, Velké Meziříčí, Sokolovská

3. G, Uherský Brod, Komenského

HÁZENÁ (Stochov, únor 2004)

střední školy – dívky

1. G, Praha 10, Omská

2. G, Uherské Hradiště, Velehradská

3. G, Olomouc-Hejčín, Tomkova

střední školy – chlapci

1. SOU a U, Rožnov pod Radhoštěm, Školní

2. G, Lovosice, Sady Pionýrů

3. VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, Husova

< zpět do čísla
banners/lesany_konkurz_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz