archiv
Učitelské noviny č. 11/2006
tisk článku

Školské rady, téma UN, č. 8/2006

V našem školství se poslední dobou stalo smutným pravidlem, že se slavnostně vyhlašují nedomyšlenosti. Občas to jsou sice dobré nápady, ale nepřipravené ani koncepčně, ani personálně, a už vůbec ne finančně. A vlastně ani propagačně. Další ukázkou tohoto stavu je povinné ustanovování školských rad, proto souhlasím s mnohými větami z výše uvedeného článku. Vždyť povinné školské rady jsou často jen zástěrkou pro to, aby se příliš ambiciózní rodiče dostali do pozice, kdy budou diktovat odborníkům. Anebo ředitel je peskován, protože učitelé z rady školy jsou najednou víc než on, který v ní být nesmí, a oni jsou mu tudíž nadřízeni. Proto se mi přes původní odpor líbí výrazy, které bych v UN sice nečekala, ale nakonec mám pocit, že jsou oprávněné – papírová šaškárna a opičárna.

Nechci nikoho urazit, proto nechci školské rady všeobecně zakazovat. Stejně tak špatné je podle mne všeobecně je nařizovat. Doufám, že to není nějaká instrukce Evropské unie, kterou musíme poslechnout. Já bych byla pro, aby si to každá škola udělala po svém. A ať si klidně místo školské rady má SRPŠ, když jim tak funguje kontakt mezi starostou, vedením školy, učiteli a rodiči. Proč někoho nutit do věcí, do kterých se jim vlastně ani moc nechce?

LENKA PŘIBYLOVÁ,
Brno

< zpět do čísla
banners/muvs_390x60_2021.png
reklama
1604012400_polar_125x125.jpg
ucebnice
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
36%
35%
29%
dts 2021_web.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey