archiv
Učitelské noviny č. 45/2004
tisk článku

Simulované zasedání Evropského parlamentu

Ve středisku centra polsko-německého přátelství v polské Krzyzowe připravili v listopadu mezinárodní akci pro studenty středních škol. Jednalo se o simulaci zasedání Evropského parlamentu.

Práci europoslanců si zde zkusili chlapci a děvčata z Dánska, Litvy, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Rumunska a Slovenska. Nechyběla ani Česká republika, kterou zastupovaly pouze dvě školy - a jednou z nich byla i naše SPŠ a SOU Lanškroun. Vlastní jednání probíhala v anglickém jazyce a za přísného dodržování protokolu. Studenti byli rozděleni do sekcí (např. kultura, ekonomika, zdravotnictví, ekologie...) a každý zastupoval nejen přidělený evropský stát, ale i politický směr. První den byl věnován politickým stranám. Zde si všichni ujasnili cíle jednotlivých politických stran a jaké názory budou prosazovat.

Další den se uskutečnilo zasedání jednotlivých sekcí. Mladí "europoslanci" se snažili domluvit se na společném programu, který další den představili na simulaci zasedání Evropského parlamentu. Kvalita jejich práce se ukázala přijetím či nepřijetím programu následným hlasováním.

Prostor byl i pro přátelská posezení, sportovní utkání v sálové kopané, stolním tenise, volejbale a kulečníku.

Podle slov našich zástupců ale všichni byli tak unaveni, že raději volili pasivní odpočinek a spánek. I přes tuto únavu a náročnost (celý den sedět na zasedání, přemýšlet nad daným problémem a prosazovat své názory v angličtině) byli naši studenti spokojeni a v silné mezinárodní konkurenci se neztratili.

Martina Fidlerová,
SPŠ a SOU Lanškroun

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz