archiv
Učitelské noviny č. 05/2010
tisk článku

Návštěva u ledových soch

 

Protože jsme malí Valášci a máme Valašské království, byli jsme zvědaví na Sněhové království, které se rozprostírá jen v omezenou dobu v zimě v Moravských Beskydech na Poustevnách. Dne 18. 1. 2010 jsme nastoupili do připravených autobusů a vypravili jsme se v nepromokavých, dobře zateplených oblečcích prozkoumávat Sněhové království.
Nebyla tam Gerda, Káj a ani Sněhová královna. Přivítaly nás obrovské sněhové a ledové sochy, které vytvořili profesionální výtvarníci ze čtyř zemí Evropy. První ze sněhových soch, která na nás zírala obrovskýma očima a širokými nosy, byla vítězná sněhová socha Nosohlavci. Zabralo nám hodně času, než jsme ji celou oběhli a pořádně si ji prohlédli. Z dalších sněhových soch nás upoutala sněhová socha bulharského výtvarníka Pojď na mou hruď.
Děti přitahovala také ta, která skrývala v ledovém obalu mnoho barevných nanuků. Alespoň se některé děti domnívaly, že to jsou nanuky. Mlsouni si dokonce chtěli počkat, až vlivem teplejšího počasí nanuky z ledového zajetí odpadnou.
Ošlehaní sněhovými vločkami, s námrazou na čepicích, s bříšky plnými laskomin, které jsme si dovezli s teplým čajem s sebou, vrátili jsme se zpět do reality naší Duhové školičky. Už víme, že Sněhové království vzniklo prací sochařů a výtvarníků, kteří se tak mohou populárním způsobem prezentovat a tím dávají najevo, co sochařství přináší.
Hana Foltýnová,               
MŠ Štěpánov ve Valašském Meziříčí
< zpět do čísla
banners/free-cinema-390x60.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
36%
42%
23%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz