archiv
Učitelské noviny č. 05/2010
tisk článku

Návštěva u ledových soch

 

Protože jsme malí Valášci a máme Valašské království, byli jsme zvědaví na Sněhové království, které se rozprostírá jen v omezenou dobu v zimě v Moravských Beskydech na Poustevnách. Dne 18. 1. 2010 jsme nastoupili do připravených autobusů a vypravili jsme se v nepromokavých, dobře zateplených oblečcích prozkoumávat Sněhové království.
Nebyla tam Gerda, Káj a ani Sněhová královna. Přivítaly nás obrovské sněhové a ledové sochy, které vytvořili profesionální výtvarníci ze čtyř zemí Evropy. První ze sněhových soch, která na nás zírala obrovskýma očima a širokými nosy, byla vítězná sněhová socha Nosohlavci. Zabralo nám hodně času, než jsme ji celou oběhli a pořádně si ji prohlédli. Z dalších sněhových soch nás upoutala sněhová socha bulharského výtvarníka Pojď na mou hruď.
Děti přitahovala také ta, která skrývala v ledovém obalu mnoho barevných nanuků. Alespoň se některé děti domnívaly, že to jsou nanuky. Mlsouni si dokonce chtěli počkat, až vlivem teplejšího počasí nanuky z ledového zajetí odpadnou.
Ošlehaní sněhovými vločkami, s námrazou na čepicích, s bříšky plnými laskomin, které jsme si dovezli s teplým čajem s sebou, vrátili jsme se zpět do reality naší Duhové školičky. Už víme, že Sněhové království vzniklo prací sochařů a výtvarníků, kteří se tak mohou populárním způsobem prezentovat a tím dávají najevo, co sochařství přináší.
Hana Foltýnová,               
MŠ Štěpánov ve Valašském Meziříčí
< zpět do čísla
banners/muvs_390x60_2021.png
reklama
1604012400_polar_125x125.jpg
ucebnice
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
36%
35%
29%
dts 2021_web.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell grandpashabet baymavi baymavi giriş kalebet lidyabet http://jigoloizmir.wordpress.com/ http://jigolositem.blogspot.com/ http://jigolofan.blogspot.com/ http://jigoloblogu.blogspot.com/ http://jigoloolmak.wordpress.com/ exproof etanj armatür okey