archiv
Učitelské noviny č. 02/2010
tisk článku

Škola se otevřela veřejnosti

 

Nevlídné počasí ani předvánoční shon neodradily rodiče, prarodiče a blízké k návštěvě naší školy. Ve středu 16. prosince si mohli všichni zájemci v rámci Dne otevřených dveří prohlédnout třídy, odborné učebny, školní družinu a navštívit zájmové kroužky.
Ve třídách se střídali převážně rodiče a prarodiče současných prvňáčků a druháků, aby mohli na vlastní oči sledovat, jak jejich ratolesti zvládají školní povinnosti. „Školu navštěvují vnučka i vnuk, který je nyní v první třídě. Má velice hodnou paní učitelku a do školy se každý den moc těší. Viděli jsme, jak jsou děti šikovné a v jak hezkém prostředí se učí. Jsme rádi, že jsme je mohli vidět i v jiných okamžicích, než z jakých je známe z domova,“ pochválili školní akci prarodiče malého Martina Dvořáka z 1. A. Osobní návštěvou a zhlédnutím vyučování si mohli návštěvníci udělat vlastní obrázek o naší škole. Akci ocenili rovněž rodiče budoucích předškoláků, kteří ještě nejsou rozhodnuti, na kterou školu své dítě umístí.
V odpoledních hodinách přivítali malým občerstvením  připraveným v hodinách domácích nauk návštěvníky školy žáci sedmého ročníku. Ti nejmenší se těšili, až předvedou své jazykové dovednosti, které rozvíjejí v kroužcích němčiny a angličtiny. Hudební nadání zúročili členové hudebně-dramatického kroužku s pásmem písniček, a především koled. V keramické dílně tvořili malí umělci krásné stromečky a „švadlenky“ vyšívaly vánoční přání. Na chodbách školy si mohli návštěvníci prohlédnout učebnice, které ve většině případů patří k těm nejmodernějším a nejnovějším.
Všichni pedagogové, kteří se na Dni otevřených dveří podíleli, si jako odměnu za svou píli odnesli slova chvály a poděkování od všech návštěvníků naší školy.
Hana Kramářová,
ZŠ Olomouc, Zeyerova
< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_1_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1577919600_bezpecna-skola-2020.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
prague-col_240x100px.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz