archiv
Učitelské noviny č. 02/2010
tisk článku

Předvánoční čas v ZŠ Opočno

 

Vánoční těšení a přípravy si děti v ZŠ Opočno letos opět užily naplno. Sotva se všichni vzpamatovali z návštěvy školních čertů i s Mikulášem a andělem, začalo se ve všech třídách s přípravou projektu Vánoce a s výzdobou školy.
Vánoční dekorace z různých materiálů prezentovaly naši školu na vánoční výstavě ve SŠ Opočno a poté i v prostorách Kodymova národního domu.
V pondělí 14. prosince zazněly sálem Kodymova národního domu sváteční melodie a koledy. Dětský pěvecký sbor naší školy pod vedením paní učitelky Jitky Račákové a dětské pěvecké sbory Mezissimo a Pramínek ze ZŠ České Meziříčí se svými sbormistry Zbyňkem Mokrejšem a Martou Světlíkovou  připravily pro žáky naší školy, rodiče a veřejnost tři vánoční koncerty v Opočně a jeden v kostele v Českém Meziříčí. Svým vystoupením dokázaly, že mají za sebou velký kus práce. Diváci mohli ocenit nejen pestrost programu, ale i společné nastudování Krkonošských koled a Lennonovy písně Chrismas. Na podiu se sešlo víc než 90 zpěváků, a tak při poslechu zmiňovaných skladeb mnohým posluchačům naskakovala „husí kůže“. Hostem koncertů byla i bývalá žákyně naší školy, mladá zpěvačka Michaela Račáková.
Vánoční těšení vyvrcholilo v úterý 22. prosince projektovým dnem, který proběhl ve všech třídách prvního i druhého stupně. Ti menší nachystali vánoční divadýlko, pískání na flétničky, výrobu vánočních přáníček a svícnů i třídní besídky. Žáci druhého stupně prožili poslední předvánoční den s bohatou nabídkou různých činností jako je výroba vánočních předmětů a přání, soutěže a kvizy. Vyzkoušet si mohli i netradiční chemické pokusy nebo si zasportovat v tělocvičně na vánočním turnaji.
Jana Rejzková, Hana Dernerová,
ZŠ Opočno
< zpět do čísla
banners/free-cinema-390x60.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
36%
41%
23%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz