archiv
Učitelské noviny č. 02/2010
tisk článku

Jiskřičky solidarity a pomoci

 

 
Žáci 15. základní školy J. A. Komenského zažehli jiskřičky solidarity a naděje v ochotu lidí poskytnout nezištně pomoc. Skupina žáků z 8. a 9. tříd uspořádala v předvánočním čase charitativní sbírku. Děti oslovily všechny spolužáky, pedagogy i další pracovníky školy se žádostí o finanční příspěvek. Za vybrané peníze žáci nakoupili pomůcky pro pracovní a výtvarnou činnost malých dětí z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Sovička“. Toto centrum je součástí Oblastní charity v Mostě.
Na začátku prosince navštívili žáci z 15. základní školy klub Sovička. Přivítala je vedoucí zařízení paní Štiková. Po předání pomůcek pro malé děti představila klub, jeho aktivity a odpověděla na dotazy školáků. Součástí návštěvy byla i prohlídka prostor, kde tráví čas děti předškolního věku i starší školáci. V klubu bylo přítomno také několik maminek. Před rozloučením odměnily malé děti hosty z 15. školy barevnými obrázky s vánoční tematikou.
Žáci z 15. školy mají za sebou již několik zkušeností s charitativní pomocí. V letošním školním roce totiž spolupracují se žáky ze Sicílie, z města Acate. Žáci z Mostu a z Itálie, společně se svými pedagogy naplánovali celoroční program vzájemné spolupráce s názvem SOS Charity Project. Cílem této spolupráce je poznat různé charitativní organizace ve své zemi i v zahraničí, zapojit se do pomoci vlastním aktivním přístupem a také ovlivnit lidi v blízkém okolí, např. kamarády, spolužáky nebo rodinu, aby nezůstali lhostejní a pomohli, je li to v jejich možnostech. Děti přijaly za své motto „I malá pomoc je důležitá a může ovlivnit život druhých“. Žáci používají anglický jazyk pro vzájemné dorozumívání. Italské děti se zapojily jako dobrovolníci a ve volném čase pomáhají starým lidem.
Kromě formování lidských postojů přispěje spolupráce s italskými vrstevníky k rozvoji dovedností v oblasti používání informačních a komunikačních technologií.
Edita Doležalová,
ZŠ Komenského, Most
< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_1_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1577919600_bezpecna-skola-2020.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
prague-col_240x100px.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz