archiv
Učitelské noviny č. 32/2008
tisk článku

Deset let na společné cestě

Článek vyšel v UN č. 32/2008

V areálu Jedličkova ústavu a škol v Praze se 30. září uskuteční společenské odpoledne pro partnery a novináře u při příležitosti deseti let spolupráce Nadace Jedličkova ústavu se společností S-MOBIL v oblasti   podpory individuální dopravy lidí s tělesným postižením.

Dlouhodobý projekt Doprava, který za pomoci S-MOBIL, s. r. o. provozuje Nadace Jedličkova ústavu, funguje úspěšně již deset let. Proto se tito dva partneři rozhodli poděkovat všem, kteří se na tomto projektu podílejí.

Prostředí mnohých pracovišť a škol jsou již dnes upravená i pro pohyb lidí se zdravotním postižením, zejména lidí na vozíku. Zohlednění požadavků lidí na vozíku se při stavbě nových objektů a rekonstrukcí stávají samozřejmostí.

Veřejná doprava je ale v mnoha městech stále hodně bariérová a individuální možnosti dopravy jsou u nás v začátcích - auto totiž nemůže používat každý.

Velmi účinně podporuje individuální dopravu lidí se zdravotním postižením v Praze společnost S-MOBIL. Nadaci Jedličkova ústavu poskytuje speciálně upravené mikrobusy, zajišťuje servis a provozní náklady. Nadace organizuje nejen dopravu studentů Jedličkova ústavu a škol (JÚŠ) do školy a domů, ale také přepravu absolventů a dalších mladých lidí do jiných škol (i VŠ) a zaměstnání. Projekt Doprava podporuje i jednorázové osobní, případně skupinové  požadavky.  Dobrý nápad, který se v JÚŠ velmi osvědčil, využívají i další neziskové a příspěvkové organizace.

Tuto službu by však S-MOBIL, s. r. o. nemohl poskytovat bez vstřícnosti a pomoci mnoha partnerů. Právě jim chceme v areálu J    ÚŠ u příležitosti desátého výročí této spolupráce velmi upřímně poděkovat. A jak jinak než dobrým koncertem známé kapely The TAP TAP - souboru absolventů, studentů JÚŠ a jejich přátel.

Na přípravě akce "10 let na společné cestě" se podíleli studenti se zdravotním postižením, kteří se účastní kurzů public relations v projektu STUDEO.

Nadace Jedličkova ústavu

banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz