počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

24. 6. 2024

Knihovny a úřad práce začnou spolupracovat na digitálním vzdělávání

(čtk) Do digitálního vzdělávání a posilování dovedností při využívání technologií a elektronických služeb státu se nově zapojí knihovny. Spolupracovat budou s úřadem práce. Mohly by nabízet jeho kurzy, pomoci s osvětou a přispět k rozšíření digitálních schopností návštěvníků. Úřad práce uhradí z evropských peněz proškolení knihovníků v práci s umělou inteligencí, informovali mluvčí úřadu Martin Bušo a Národní knihovny ČR Martina Košanová. Šéfové obou institucí podepsali memorandum o spolupráci. 

číst více…

19. 6. 2024

Bek si není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku služebního vozu

(čtk) Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) si není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku služebního vozu. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je pro ministry při přejezdech někdy nezbytný, možnost využít ho by ale měli užívat rozumně. Uvedli to při návštěvě Pardubického kraje a Vysočiny v reakci na dnešní informaci Mladé fronty Dnes, že Bek využil majáček a projel záchranářskou uličkou na dálnici D1, když mířil z Prahy domů na Moravu. Podle deníku k tomu zřejmě neměl důvod. Bek uvedl, že signalizaci použil v souvislosti s pracovními povinnostmi. Majáček používá ojediněle, často řídí sám a ve svém voze ho nemá.

číst více…

17. 6. 2024

Po stížnostech 3. lékařská fakulta UK zváží změnu podmínek u přijímacích testů

(čtk) Po stížnostech na průběh přijímacích zkoušek 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zváží od příštího roku zpřísnění podmínek. Její děkan Petr Widimský to uvedl v prohlášení na webu fakulty. Dosud mohli uchazeči při testu odejít na toaletu a zase se vrátit, což podle kritiků umožňovalo podvádění. Na všechny lékařské fakulty v ČR se každý rok hlásí tisíce uchazečů, přijímají 20 až 40 procent zájemců.

číst více…

16. 6. 2024

Zdravý vzduch do škol

Komerční sdělení

Všichni si uvědomujeme důležitost čerstvého vzduchu pro naše děti/žáky v průběhu celého školního dne. Únava, bolesti hlavy, nesoustředěnost, pachy, viry, alergeny, hluk zvenčí. To vše má řešení a není složité ani nákladné.

číst více…

13. 6. 2024

Policisté dopadli mladíka, vyhrožoval prý bombami ve školách na Přerovsku

(čtk) Kriminalisté dopadli mladíka, který podle nich vyhrožoval bombami uloženými v základních školách v Hranicích a v Přerově a v dalších objektech nacházejících se v obou městech. Oznámení o uložených bombách posílal prostřednictvím e-mailu, svou internetovou identitu podle policie maskoval. Mladistvého policisté dopadli tento týden, k činu se přiznal. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let vězení, sdělila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

číst více…

10. 6. 2024

Vědci: Některé požární normy neodpovídají tomu, jak hoří dřevo

(čtk) Stávající požární normy potřebují podle vědců změnu. Některé neodpovídají tomu, jak hoří dřevěné materiály, vyplývá ze studie výzkumného týmu z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT), Technického ústavu požární ochrany, Ústavu fyzikální chemie a Stavební fakulty Českého vysokého učení technického v Praze. VŠCHT o studii informovala v tiskové zprávě. Normy se využívají například pro modelování požárů, tedy pro předpovídání toho, jak by mohl případný požár v budově vypadat a jak by se mohl šířit. Vědci dodávají data k tomu, aby lidé mohli požáry předpovídat na základně chemických a fyzikálních procesů. Velkou část těchto procesů modely zjednodušují nebo úplně zanedbávají, uvedl Vojtěch Šálek z VŠCHT.

číst více…

6. 6. 2024

ČSÚ: V Plzeňském kraji mírně klesl počet dětí v mateřských i základních školách

(čtk) V Plzeňském kraji ve školním roce 2023/24 mírně klesl počet dětí v mateřských i základních školách. Střední školy naopak zaznamenaly příliv populačně silnějších ročníků. Od roku 2020 roste v kraji zájem o vysokoškolské studium. Informace zveřejnila plzeňská pobočka Českého statistického úřadu (ČSÚ). V regionu žilo loni v prosinci 613 000 lidí.

číst více…

3. 6. 2024

Výzva Asociace děkanů pedagogických fakult ČR

Asociace děkanů pedagogických fakult ČR žádá Vládu ČR o naléhavé řešení finanční situace VŠ v ČR. Situace na pedagogických fakultách v ČR je a do budoucna bude stále více neudržitelná. Mzdy přestávají být konkurenceschopné, hrozí odchody zaměstnanců a tím i ohrožení kvality pregraduální přípravy budoucích učitelů. Tuto situaci vyřeší jedině razantní kroky, výrazné navýšení ročních rozpočtů pro VŠ, cílená podpora učitelských studijních programů (např. nových pětiletých profesních studijních programů).

číst více…

3. 6. 2024

Jihlavská vysoká škola dala Vysočině konkurenční výhodu

(čtk) Vysočina získala díky Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ), která vznikla před 20 lety, konkurenční výhodu. Pro rozvoj regionu bylo její založení 3. června 2004 velmi důležité, řekl krajský radní pro školství Jan Břížďala. Byla to podle něj lepší cesta, než se k vysokoškolskému vzdělávání v kraji dostávat pomocí detašovaných pracovišť zavedených univerzit.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny