zpravy

Zábavný školní výlet v pohádce

Konec školního roku se velmi rychle blíží a mnoho pedagogů mateřských i základních začíná přemýšlet, kam s dětmi vyrazit na školní výlet. Zda je lepší zorganizovat pro svou třídu výlet vlastními silami nebo využít služby odborníků.  Zaujmout žáky atraktivním výletem není vůbec jednoduché. Proto se na nás rok od roku obrací stále více učitelů, aby využili nabídku zajímavého programu pro školní výlet v Zábavním parku Fábula. 

Konference Bezpečná škola 2017

V Národní technické knihově Vám ve čtvrtek 25. 5. 2017 v rámci Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 odborníci na slovo vzatí prozradí detailní informace týkající se komplexní bezpečnosti ve školách a školských zařízeních všech stupňů. Již třetím rokem budeme mít tu čest hovořit s lidmi, kteří v oblasti bezpečnosti něco dokázali, budeme poslouchat jejich zkušenosti, filozofii a sledovat jak budou inspirovat posluchače. 

MODERNÍ TECHNOLOGIE ODHALUJÍ TAJEMSTVÍ CELEBRIT

Užijte si nový rozměr zážitku s mobilní aplikací Grévin Praha

Školní výlet či exkurze do Grévin Praha přináší kromě zábavy  i vzdělání.  Nový rozměr vzdělání zažijete i díky nové mobilní aplikaci, která je nejen zábavným průvodcem, ale odhaluje další tajemství a fakta ze života slavných. V muzeu Grévin Praha se učení snadno stane hrou, a to dosvědčí i voskový Jan Ámos Komenský. Dokonce si můžete na vlastní kůži vyzkoušet výrobu voskové sochy, se spolužáky si pořídit veselé fotografie v magickém fotokoutku nebo získat odměnu, když budet hrát hry v mobilní aplikaci. Přijďte si se svojí třídou vyzkoušet hodinu literatury, historie nebo občanské nauky přímo v muzeu a za účasti těch, o kterých je řeč!

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

Poplatky a podpora studentům vysokých škol v Evropě

Simona Pikálková

Na podzim minulého roku vydala evropská síť Eurydice publikaci Fees and Support in Higher Education in Europe 2016/17 (Poplatky a podpora studentům ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě 2016/17), která porovnává evropské vzdělávací systémy v Evropě z hlediska dvou oblastí tradičně charakterizujících vysokoškolský sektor v daném státě. Jednak jsou to poplatky za studium (zejména školné a jeho výše, administrativní poplatky), jednak podpora studentům ve formě stipendií, grantů či půjček. Následující text krátce shrnuje hlavní závěry, ke kterým autoři došli.

Studenti českých VŠ chodí k volbám, i když v jejich vliv nevěří

(čtk) Více než čtyři pětiny studentů českých vysokých škol chodí k volbám pravidelně, nebo alespoň většinou. Neodrazuje je ani nedůvěra ve vliv voleb na situaci v zemi - 29 procent z nich si myslí, že volby mají šanci něco výrazně změnit nebo ovlivnit. Vyplynulo to z výsledků online průzkumu časopisu Studenta mezi 1121 studenty českých univerzit. ČTK je poskytla šéfredaktorka časopisu a organizátorka průzkumu Markéta Paráčková. 

V novém školním roce dozná změn kariérní řád učitelů

(mšmt) V novém školním roce 2017/2018 vstoupí v platnost nový kariérní řád, který do budoucna upraví kariéru učitelů. Ta by měla postupovat ve třech stupních, v rámci nichž budou učitelé také odměňováni. Na pozvání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka dnes nová pravidla přiblížila v Jihlavě celkem 130 zástupcům školských zařízení ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. 

Na Třebíčsku vzniká první soukromá zemědělská škola na Vysočině

(čtk) Na Třebíčsku by měla v září zahájit činnost první soukromá střední zemědělská škola na Vysočině. Jejím zřizovatelem je společnost Agro 2000 s.r.o. Pro maximálně 25 studentů by se měla zatím otevřít jedna třída s nabídkou čtyřletého maturitního oboru rostlinolékařství se zaměřením na všeobecné zemědělství či specializaci agronoma. Přijímací zkoušky se uskuteční v dubnu a květnu, řekla ředitelka školy Eva Novotná. 


banners/1349042400_school_pc.gif
reklama un


reklama

klostrmann.gif
ucebnice
anketa
Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
24%
60%
15%
soutez
kdojeto
© Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz