archiv
Učitelské noviny č. 1516/2013
tisk článku

Přímětická na Kanárských ostrovech

Komu by se nechtělo utéct před letošním neutěšeným počasím? Podařilo se to sedmi studentům SOU a SOŠ SČMSD Přímětická, kteří koncem měsíce února odletěli na další z mnoha zahraničních stáží, organizovaných školou v rámci programu Leonardo da Vinci. Uprostřed tuhé zimy se vydali na měsíční pracovní pobyt na největší z Kanárských ostrovů, na slunný ostrov Tenerife.

 Žáci oborů Hotelnictví a turismus, Podnikání, obchod a služby a Kuchař-číšník získávali pracovní zkušenosti v čtyřhvězdičkových hotelech. Tři studenti pracovali v odbytovém zařízení, dva ve výrobním, jeden v ubytovacím a poslední organizoval animační programy pro hosty.

 „Přestože jsem pracoval s hosty vyšší věkové kategorie, práce mě opravdu bavila,“ přiznává Dinh Tuan Anh. Jeho kolegyně Veronika Dúcká dodává: „Cizí jazyk pro mě nebyl překážkou, neboť jsme před odjezdem prošli náročnou jazykovou přípravou.“ Kristýna Tomečková doplňuje: „Na recepci jsem musela komunikovat s hosty a spolupracovníky nejen v anglickém, německém, ale i španělském jazyce.“ Studentky oboru Hotelnictví a turismus se při obsluze setkaly s lidmi ze všech koutů světa a vyzkoušely si obsluhu nejen v restauraci, ale i za barem u bazénu.

 Během pobytu došlo i na odpočinek a ve dnech volna stážisté vyrazili na několik zajímavých výletů. Největším zážitkem byla návštěva Loro Parku s několika zajímavými zvířecími show. Poznávání letoviska Puerto de la Cruz, kde celý měsíc pobývali, je také nepřestávalo bavit, jelikož neustále objevovali nové krásy ostrova.

 „Závěrem za nás všechny mohu říct, že měsíční pobyt v zahraničí byl pro nás zkušeností k nezaplacení, neboť jsme se zdokonalili nejen v cizích jazycích, ale získali i nové pracovní zkušenosti,“ uzavírá Kristýna Tomečková.

Markéta Šípová

< zpět do čísla
banners/1558389600_patron-deti_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
linka-bezpeci_125x125.png
ucebnice
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
38%
34%
28%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz