archiv
Učitelské noviny č. 02/2013
tisk článku

Pomoc o adventu

Rok uplynul jako voda, nastal opět adventní čas a s ním spojené rozsvěcení vánočního stromu, které se už stalo tradicí. Těší nás velká účast i to, že se do našeho městečka opakovaně vracejí návštěvníci z širokého okolí. Jsme rádi, že se jim naše slavnost líbí. Máme příchozím co nabídnout. Krásné písničky se zimní i vánoční tematikou, prodej nápaditých dárečků a v neposlední řadě i něco malého na zub. Přestože každý rok zvyšujeme objem občerstvení, ani letos se nám nepodařilo uspokojit všechny zájemce. Příště to určitě napravíme!

Také letos zvýraznila sváteční atmosféru svou návštěvou paní Běla Gran Jensen, která se do Bukovska vždy těší. Tentokrát nás překvapila tím, že s sebou přivezla režiséra České televize pana Brichcína, aby natáčel průběh slavnostního setkání.

O úspěchu podvečera svědčí i úžasný výtěžek z celé akce ve výši více než 32 tisíc korun, který celý poputuje na konto Stonožky. I když hnutí pomáhá a od začátku pomáhalo českým dětem, v posledních letech jsme díky spolupráci s Armádou ČR začali rozvážet pomoc i do zemí, kde děti zdaleka nežijí tak šťastně jako ty naše, nyní především do Afghanistánu. Naše peníze přispěly na vybudování studny pro dívčí školu a také na úspěšný šestiměsíční kurz pro 20 afghánských maminek, které se naučily díky tomu číst a psát a mohou tak svým dětem pomáhat se školními úkoly. Napadá mě vždy takové přirovnání, že je moc potřebné učit děti, aby se uměly podívat dál než k plotu své upravené zahrádky. Že nebudou zcela šťastné, když je nebude zajímat, co je za tím plotem...

Na závěr se patří poděkovat všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce. Dětem, učitelům i dalším pracovníkům školy, rodičům a také našim hasičům a pracovníkům městyse, kteří perfektně osvítili celý prostor. Děkujeme a věříme, že nám zachovají přízeň i v příštích letech!

Helena Kovaříková,
ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz