archiv
Učitelské noviny č. 30/2004
tisk článku

Velký úspěch z malé obce

Jsme malá, celkem neznámá obec Křenov v bývalém okrese Svitavy. Ve zdejší ZŠ jsme už zaznamenali několik pěkných sportovních úspěchů. Že se naši žáci už od roku 1987 zúčastňují celostátní soutěže Zdatné děti a získají vždy přední místa, na to už jsme si zvykli a jsme na to samozřejmě hrdí.

Letos hoši 6. a 7. tříd pod vedením učitele tělesné výchovy Pavla Kovaříka zaznamenali opět velký úspěch. V obvodním kole atletické soutěže o Pohár rozhlasu, které se konalo v Moravské Třebové, suverénně zvítězili a s velkým bodovým náskokem si zajistili postup do okresního kola. To se konalo v Litomyšli a chlapci byli opět první! Krajské finále v Týništi nad Orlicí byl úspěch největší byli zase první! Co k tomu dodat? Jen to, že tuto soutěž absolvovalo na 130 škol, z nichž právě ta naše z 8 nejlepších v krajském finále vyhrála. Myslím, že si právem zaslouží náš obdiv. Proto bych chtěla aspoň prostřednictvím médií kluky zviditelnit a poděkovat jim tak za jejich úspěch a reprezentaci naší školy a obce.

Naše děti nemají zdaleka takové možnosti, co se týká vybavenosti tělocvičny a hřiště, jako městské děti. Letos sice svitla naděje dotací na opravu tělocvičny, ale nakonec bohužel nevyšla. O to víc si jejich úspěchů cením a přeji si, aby přesto měli dál hodně motivací ke sportování.

Úspěchy v jednotlivcích: Dvořáček, 1000m - 1. místo; Blecha, 60m - 2. místo; Blecha, dálka - 2. místo; štafeta 4x60m - 1. místo.