archiv
Učitelské noviny č. 36/2004
tisk článku

Druhá klokočovská cykloexpedice

V neděli 15. srpna jsem já - klokočovský zámeček – netrpělivě očekával příjezd svých skoro posledních prázdninových zákazníků. Byli jimi jako loni děti, tety a strejdové z Dětského domova z Nové Vsi u Chotěboře. Nejdříve dorazily malé děti, které byly se svými koly přivezeny autem, následně dojely děti starší, které cestu na Klokočov absolvovaly na kolech. Celkem dorazilo 21 dětí a 6 vychovatelů. Některé starší děti mě zradily a nocovaly ve stanech, které si s sebou přivezly. Moc se jim to líbilo.

Čekal na ně týden nabitý cykloturistikou, turistikou, míčovými hrami, soutěžemi a koupáním. Vše začalo již v neděli, kdy byl vyhlášen zápas mezi týmem vychovatelů a týmem dětí ve volejbale, vybíjené a nohejbale. Po týdenním boji zvítězili vychovatelé, ale kdyby zápas trval ještě další týden, kdo ví… Družstva dětí se neustále zlepšovala. V pondělí vychovatelé rozdělili děti do dvou skupin a vyrazili s nimi na první cyklistické výlety. Pro malé děti vybíraly kratší trasy, pro starší o něco náročnější. V průběhu týdne nechyběly ani další aktivity. Například hrůzostrašná stezka odvahy, vyjížďky na lodích. V kotlíkách vařili gulášovou polévku. Jak tak voněla!

Deštivý den strávily hraním různých společenských her a soutěží. Závěr týdne patřil táboráku, nechybělo ani závěrečné vyhodnocení pobytu, při kterém děti dostaly diplomy za počet ujetých kilometrů a ceny a sladkosti za soutěže. Představte si, že malé děti ujely celkem 40 km! Ty větší 150 km a ti úplně nejzdatnější zvládli i 170 km. Odměny byly opravdu zasloužené.

Týden utekl jako voda a přišlo loučení. Myslím, že se dětem, tetám a strejdům druhý ročník klokočovské cykloexpedice vydařil. I mě se týden s nimi líbil a doufám, že přijedou příští rok na další, v pořadí již třetí klokočovskou cykloexpedici.

Zapsala ETELA COUFALOVÁ,
ředitelka DD Nová Ves u Chotěboře

< zpět do čísla
banners/albert_390x60px_new.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz