archiv
Učitelské noviny č. 18/2004
tisk článku

Kam po maturitě?

Tuto otázku řeší každým rokem všichni studenti, kteří opouštějí střední školy.

Obchodní akademie v Lysé nad Labem se snaží svým studentům tuto situaci usnadnit a připravuje pro ně každý rok projektový den pod názvem Kam po maturitě?

Letošní projekt se uskutečnil ve středu 14. dubna.

Studenti rozdělení do pracovních skupin zjišťovali možnosti dalšího studia na vyšších odborných školách a na školách vysokých, dále se vypravili do několika firem v Lysé nad Labem, kde se informovali o možnostech uplatnění absolventů školy, o pracovní náplni a platových podmínkách. Se stejným cílem navštívili také městský úřad, policii ČR, České dráhy a Českou poštu. Zajímali se také o to, jaké kroky musí podniknout ten absolvent, který si sám nenajde práci a musí se registrovat na příslušném úřadu práce.

Součástí práce na projektu byla také tématika zpracování životopisu a praktická příprava na pohovor s uchazečem o zaměstnání. Tuto část studenti připravili ve třech cizích jazycích. Překvapivě se tohoto úkolu nejlépe zhostily studentky ruského jazyka, který na obchodní akademii zažívá svoji renesanci. Jejich scénka získala nejvíce bodů při hodnocení, které prováděli sami studenti. 

K prezentaci výsledků využili studenti nejrůznějších forem od plakátů, počítačového zpravování v Powerpointu až po humorně laděnou scénku o dvou možných podobách životopisu. Všichni se dozvěděli mnoho užitečných informací a navíc se i pobavili. Současně si uvědomili, že pro jejich další uplatnění jsou velice důležité nejenom znalosti odborných předmětů, ale i cizích jazyků.

Alena Šmídová,
učitelka OA Lysá nad Labem

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz