archiv
Učitelské noviny č. 16/2006
tisk článku

Noc s Andersenem

V letošním roce se naše malá škola z Jiřic u Humpolce poprvé zapojila do tradiční akce Noc s Andersenem. Děti společně s učitelkami se rozhodly strávit tuto výjimečnou noc ve školní družině. Všichni k akci přistoupili s velkým elánem. Děti si již předem chystaly vstupenky, kterými bylo vše, co se týká díla a života H. CH. Andersena.

Ve stanovený čas v 18 hodin již byli všichni na místě. Učitelky připravily bohatý program. Děti rozdělené do několika družstev pod vedením svých patronek (učitelek) a za organizačního vedení ředitelky plnily zadané úkoly. Podle své fantazie musela každá skupina dokončit přečtenou část Andersenovy pohádky. Každé družstvo také předvedlo zdramatizovanou pohádku, která mu byla určena. Všichni se bavili tím, jak se nechá za krátkou chvíli sehrát pohádka netradičním způsobem. Jako rekvizity využily děti vše, co ve škole našly. Viděli jsme pohádky O třech prasátkách, Princezna na hrášku, Ošklivé káčátko a Císařovy nové šaty.

Dalším úkolem bylo utvořit báseň na zadaná slova. Než děti úkol splnily, připravily pro ně učitelky překvapení. Společně s paní ředitelkou secvičily krátkou sestavu aerobiku, kterou pak dětem za nadšeného potlesku předvedly.

Děti samy pak soutěžily v tanci s nafouknutými balónky. Během celého večera „chatovaly“ na internetu s účastníky Noci s Andersenem z jiných škol a knihoven. Na závěr, pro zklidnění, kreslily postavy z Andersenových pohádek. Povedené obrázky budou zdobit místní obecní knihovnu. Ale to už se některým začala klížit očka, a tak jsme se pomalu chystali ke spánku. Usínali jsme za poslechu pohádky O malé mořské víle. 

Přestože se soutěžní zápolení protáhlo, byli všichni ráno před sedmou vzhůru a očekávali věci příští.

Po snídani plnila družstva poslední úkol: krátký test ze získaných poznatků a vědomostí. Byly vyhodnoceny nejlepší obrázky a dětem rozdány drobné odměny. To už se pomalu přibližovala desátá hodina a pro některé malé žáčky přicházeli rodiče. Ti, kteří s námi chtěli být až do poslední chvíle, sledovali ještě na videu kreslenou pohádku O malé mořské víle.

Domů odcházeli všichni plni nových zážitků. Už teď mohou učitelky přemýšlet, jak připraví tuto akci příští rok.

Marta Maršíková,
vychovatelka ZŠ a MŠ Jiřice, okres Pelhřimov

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz