archiv
Učitelské noviny č. 11/2006
tisk článku

Znojemská škola na evropských stupních vítězů

V polovině února se šestnáct žáků ze Základní školy na náměstí Republiky ve Znojmě zúčastnilo „Evropského festivalu dětské písně“ v italském Trentu.

Na podzim roku 2004 se žáci této školy zapojili do mezinárodní soutěže „Text pro nás – S vámi v Trentinu“. Tato soutěž se obrací na všechny třídy evropských základních škol. Úkolem bylo napsat text písně, který musel být složen během vyučování cizího jazyka. Žáci naší školy psali text v němčině, část textu musela být napsána v italštině.

Porota složená z italských pedagogů, skladatelů a novinářů vybrala ze zaslaných 280 textů 12 nejlepších. Kromě žáků ze Znojma uspěli žáci z Francie, Itálie, Německa a Španělska.

Text žáků ze Základní školy náměstí Republiky, jehož tématem se stala chřipka – die Grippe, byl rozšířen o českou a italskou část.

Všechny texty byly zhudebněny předními italskými komponisty a zazpívány dětským sborem „Piccole Colonne“ pod vedením dirigentky a hudební skladatelky paní Adalberty Brunelli během dvou velkých představení v divadle S. Chiara v Trentu.

Naši žáci předvedli na jevišti svoji píseň v kostýmech a obsah textu vyjádřili pohybem.

V průběhu slavnostních večerů byly všechny třídy oceněny trofejí „Text pro nás“ a stejně tak i zástupci měst. Všechny písně byly již vydány na CD, program natáčela italská celonárodní televize RAI 3. Na závěr všechny školy zazpívaly společně píseň „Il mondo é di mille colori“.

Během pobytu měli žáci možnost poznat starobylou část města Trenta, italské zvyky, ochutnat tamější kuchyni a především uplatnit své jazykové znalosti při komunikaci s kamarády z ostatních zúčastněných škol.

Základní škola náměstí Republiky výborně reprezentovala nejen město Znojmo, ale i Českou republiku. 

Martina Stanislavová,
ZŠ nám. Republiky, Znojmo

< zpět do čísla
banners/albert_390x60px_new.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz