archiv
Učitelské noviny č. 04/2004
tisk článku

Česko-německé Vánoce

„Už jsou tady,“ ozvalo se z chodby. Všichni jsme pospíchali ven návštěvu uvítat. Před školou zaskřípaly pneumatiky a z mikrobusu vystoupilo několik děvčat. Přijela k nám strávit společné tři dny a připravit s námi představení s vánoční tématikou v anglickém jazyce, tedy v cizí řeči pro obě strany. Studují na gymnáziu v německém Radebergu a s touto školou již nějakou dobu spolupracuje i naše obchodní akademie.

Po menším chaosu jsme si každá našla svou dvojici a odebrali jsme se do třídy, kterou jsme předem vánočně vyzdobili. V rychlosti jsme se představili a dali se do práce. Podle připraveného programu jsme se rozdělili do čtyř skupin. Každá parta měla odlišný úkol. Ta první posuzovala německé a české Vánoce, druhá Vánoce v anglicky mluvících zemích. Třetí skupina vytvářela dekorace a nakonec popisovala jejich výrobu. Čtvrtá měla za téma drama. Každý z nás se zhostil svého úkolu, někdo více někdo méně. Vše probíhalo samozřejmě v angličtině.

Ke zpříjemnění nálady jsme poslouchali vánoční hudbu, pojídali cukroví a k tomu jsme popíjeli čaj. Atmosféra byla velmi přátelská a i přes nedostatky v komunikaci cizím jazykem jsme si dobře rozuměli. V odpoledních hodinách si každá z nás svoji německou přítelkyni odvedla domů (projekt s námi tvořili i chlapci, ale jim žádní spolubydlící nepřijeli) a trávila s ní volný čas podle svého uvážení. Někdo jel třeba na výlet (například do Prahy) nebo šel do kavárny…

Program byl završen představením toho, co jsme za dva společně strávené dny vytvořili. Pro velký úspěch u paní ředitelky jsme to opakovali ještě pro zájemce z řad studentů OA.

Čas utekl jako voda a nakonec nám nezbylo nic jiného, než se rozloučit a zamávat děvčatům v autobusu, který se s nimi vracel do města Radeberg, kam vyrazíme zase my před velikonočními prázdninami. Celá akce se nám moc líbila a shodli jsme se, že čas, který jsme měli k dispozici byl velmi krátký.

Jana Kolmanová
studentka 2. ročníku OA Lysá nad Labem

< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz