archiv
Učitelské noviny č. 45/2008
tisk článku

Kadaňské gymnázium slavilo

Rekonstrukce školní budovy. Při těchto slovech se nám, učitelům i žákům kadaňského gymnázia, jednak tajil dech z očekávání krásné a nové školy, jednak šel mráz po zádech při představě stavebních prací během vyučování. Celý minulý školní rok probíhala výměna oken, sanace zdiva, zateplení velké tělocvičny včetně opravy její střechy a zvelebení sociálních zařízení, rekonstrukce a zateplení půdy. To vše vyžadovalo velkou toleranci ohledně hluku, prachu i nejrůznějších provizorních řešení. Vše se nakonec zvládlo na jedničku a nyní můžeme směle prohlásit: stálo to za to!

Díky Ústeckému kraji, který byl zřizovatelem rekonstrukce, a stavební firmě, jež akci prováděla, září naše školní budova novotou, ošklivé vstupní dveře byly nahrazeny novými, které lépe korespondují s celkovým vzhledem budovy, a jsou navíc doplněny i bezbariérovým přístupem.

Současní studenti i kantoři oslavili konec rekonstrukce slavnostním průvodem v maskách. Průvod se vinul okolo všech základních škol, nevynechal ani budovy, ve kterých gymnázium ve své historii působilo, tedy archiv, budovu dnešní stavební školy i budovu 2. základní školy. Sluníčková škola byla naší poslední zastávkou a také veselým a tanečním zakončením celého průvodu.

Druhý den jsme slavnostně přestřihli pásku a vstoupili do dokončené školy. Celému slavnostnímu aktu přihlíželi ředitelka gymnázia Hana Kožíšková, zástupci kraje a města René Budjač a Olga Zörklerová, dále pak za Odbor školství Ústeckého kraje Štěpán Harašta a Miroslav Vacek. Neméně příjemná byla také návštěva z dalekého Norska, které reprezentovali učitelé z Porsgrunnu - Ole Nordmark a Heidi Halvorsen.

Celá slavnost byla pojata i jako Den otevřených dveří, kam nahlédli hlavně bývalí absolventi a kolegové. Ve třídách pro ně byly připraveny dokumenty týkající se historie školy, výstava tabel, učebnic, přehled významných absolventů, almanach a spousta obrazového materiálu, který dokládal, jak žijí a studují naši žáci dnes. Vzdělávají se a získávají nejrůznější ocenění v olympiádách, v soutěžích, cestují, aby něco zažili a prakticky si vylepšili své znalosti cizích jazyků, které pak úspěšně korunují úspěchy při získávání certifikátů v mezinárodně uznávaných zkouškách.

Radka Vaňasová

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_1_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
feuerstein_125x125.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz