archiv
Učitelské noviny č. 22/2004
tisk článku

Hudba v nás

V rámci cyklu „Hudba v nás“ proběhly v týdnu od 26. – 29. dubna 2004 inspirující akce pořádané ZUŠ E. Runda v Ostravě – Slezské Ostravě.

V úvodu se uskutečnila vernisáž prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Rychvald, ZUŠ E. Runda a žáků ze ZUŠ Ostrava – Muglinov na ZUŠ Rychvald, který těmto výtvarným pracím vedle svých prezentací poskytl možnost vystavit dílka inspirovaná hudbou.

V Kulturním domě Ostrava – Michálkovice se představily folklórní soubory, které svými písněmi a melodiemi rozehřály srdce všech přítomných posluchačů. S pýchou lze říci, že vystupovali studenti školy z Ostravy i jejích poboček v Michálkovicích a Radvanicích. Ladností pohybů, mládím a krásnými, citlivě vybranými kostýmy roztančily taneční skupiny pódium michálkovického kulturního domu. Diváci si odnesli pěkné zážitky strávené s mladými muzikanty a tanečníky.

Následný koncert žáků v sále slezskoostravské radnice byl svým programem stejně přitažlivý, jako koncert předešlý. Žáci podali skvělé výkony, které byly oceněny velkými ovacemi publika. Na zcela jinou hudbu, a to chrámovou, byl koncipován koncert varhanní, obohacený dechovými a smyčcovými nástroji. Atmosféra Kostela Církve Československé husitské ve Slezské Ostravě umocnila i výsledný dojem z procítěných hudebních projevů. Závěr celého projektu tvořil koncert učitelů, kde pedagogové předvedli svoji muzikantskou vyspělost a připravili svým vystoupením nevšední kulturní zážitek všem zúčastněným posluchačům. Po všech hudebních produkcích i výtvarných vernisážích lze říci, že vyučující pedagogové se zhostili svých svěřených úkolů s přípravou vlastní i svých žáků na výbornou. Dík patří i ředitelství školy, které tuto hudební myšlenku projektu „Hudba v nás“ připravilo a umožnilo její realizaci.

ZUŠ E. Runda se právem řadí mezi špičkové školy o čemž svědčí i vynikající ohlas právě ukončeného projektu v rámci Týdne české hudby přidružených škol UNESCO ASPnet s názvem „Hudba v nás“, ke kterým se škola svým programem hlásí.

Do nového školního roku se těšíme na příliv těch nejmenších, aby rozšířili své umělecké nadání ve všech oborech. Výtvarném, hudebním, literárně-dramatickém i tanečním.

Miluše Pazdziorová,
ZUŠ E. Runda, Slezská Ostrava

< zpět do čísla
banners/lesany_konkurz_390x60.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz