archiv
Učitelské noviny č. 36/2004
tisk článku

Víkend se žákovským parlamentem

To že na 7. ZŠ v Příbrami máme žákovský parlament asi většina místních lidí ví. Žákovský parlament je tvořen zástupci z řad dětí z jednotlivých tříd. Setkávají se s paní ředitelkou pravidelně jednou do měsíce a probírají klady i zápory chodu školy. To, co řeší, pak musí přenést do své třídy. Věřte, někdy to není jednoduchá práce. A tak nás, parlamentáře, paní ředitelka Dana Křápková pozvala za odměnu na víkend do Hrachova. Spolu s námi jela i redakční rada školního časopisu Tužkoviny s paní učitelkou Monikou Průchovou.

Víkend se opravdu vydařil nejen počasím, ale i tím, co jsme prožili. Byli jsme fakt bezva parta lidí, která si chtěla hrát a soutěžit. V pátek po příjezdu nás čekaly seznamovací hry a fotbálek. Večer jsme s baterkami hledali pexesa. V sobotu ráno nám „velký kluci“ připravili překvapení - byla rozcvička. Nejen že jsme se u ní nasmáli, ale také jsme se protáhli. Dopoledne nás čekala práce ve skupinách - učili jsme létat vejce. Bylo to pracné a opravdu to bylo o spolupráci. A výsledek? Oběma skupinám se to podařilo a vajíčko se snášelo pod vyrobenými padáky bez újmy na skořápce. Potom jsme se učili chodit poslepu podle navigace. A přiznáváme, že to není jednoduché ani příjemné. Odpoledne jsme si došli pro sladkou odměnu na Zrůbek. Potom nás čekaly srandovní štafetky v družstvech a volejbal. Navečer jsme zkoušeli přenášet „minu" a poslepu ve skupině projít určitý úsek cesty. Večer byl táborák s buřtíky a po něm noční hra. Hledali jsme v lese kouzelný strom plný sladkostí. Jednoduché to nebylo, protože jsme chodili po jednom a bez baterek. Druhý den byl ve znamení odjezdu. Dopoledne jsme ještě soutěžili na louce a přelézali lanovou lávku. Po obědě nás čekala vodní bitva v potoce, a pak si pro nás přijeli rodiče.

Škoda, bylo to pěkné. Ty dva dny z nás udělaly partu kamarádů. Paní ředitelka a paní učitelka nám tímto víkendem chtěly poděkovat za práci pro školu. A my tímto oběma děkujeme za pěkný víkend plný pohody, her a smíchu.

Parlamentáři a rektoři ze „Sedmičky“,
7. ZŠ Příbram

< zpět do čísla
banners/albert_390x60px_new.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz