archiv
Učitelské noviny č. 08/2004
tisk článku

Svět jinýma očima

ZŠ Ohradní je místo, kam děti chodí rády. Podnětné vzdělávací prostředí, příjemná atmosféra, pestré mimoškolní aktivity. Každoročně se děti zapojují do vědomostních i sportovních soutěží, připravují pěvecká a divadelní vystoupení. Činnosti školy jsou však mnohem širší. Nesnažíme se vychovávat jen dobré čtenáře, počtáře či přírodovědce, ale hlavně dobré lidi. Projekt Adopce na dálku a akce na podporu Dětského domova v Dolních Počernicích toho jsou jasným důkazem.

V prvním případě žáci a učitelé ZŠ Ohradní prostřednictvím sbírky nashromáždili potřebnou finanční částku na pomoc osiřelému dítěti v Ugandě, které díky ní může chodit do školy a zlepšit své životní podmínky. Naše děti získaly kamarádku, s níž si dopisují anglicky, seznamují se se zcela odlišným stylem života v Ugandě a snad si i uvědomily, jak krásné je pomáhat.

Při pořádání akce na podporu dětského domova se nám znovu podařilo sjednotit a nadchnout celou školu. Dostali jsme nápad, že by bylo dobré s některým dětským domovem navázat spolupráci a umožnit tak vzájemné poznávání se, které by mohlo přinést mnoho cenných zkušeností a krásných zážitků. Spolupráci uvítal DD v Dolních Počernicích. Uskutečnili jsme proto sbírku a za tyto peníze byly nakoupeny dětem z DD dárky. Ty jim pak byly předány na vánočním karnevalu. Letos proběhl již podruhé a opět se velmi vydařil. Počáteční nervozita rychle opadla a byla vystřídána radostí a zábavou. Panovala dobrá nálada, všechny děti společně tancovaly a soutěžily. Vzájemně jsme se skamarádili. Byl to opravdu vydařený den.

Škole se prostřednictvím obou akcí podařilo ukázat dětem svět jinýma očima.

Vladimíra Neumanová

Gabriela Předotová

ZŠ Ohradní, Praha 4
< zpět do čísla
banners/muvs_390x60_6.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
1543878000_mikroskop.gif
linka-bezpeci_125x125.png
ucebnice
anketa
Pomůže Strategie 2030+ změnit školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
38%
34%
28%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2021 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz