archiv
Učitelské noviny č. 19/2013
tisk článku

Kroužek počítačů nejen pro babičky a dědečky

Ve čtvrtek 25. dubna proběhlo na naší škole závěrečné třetí setkání kroužku počítačů nejen pro seniory. Zajímavé na celé akci je pak nejen to, že učiteli jsou sami žáci naší školy.

„Ach ta dnešní mládež... To za nás...“ Myšlenky o poslední slušné generaci (obvykle za ni považujeme tu naši) versus zkažené a nevychované mládeži se táhnou historií lidstva jako nit. Můžeme je najít už v textech antických filozofů. Ale v čem je dnes mladá generace nepochybně hodně před námi, nebo jak by řekli oni sami „in“ či „cool“? 

A jak celý nápad vznikl? Před pár týdny za mnou přišly dvě úžasně šikovné žákyně naší deváté třídy Klára Suchánková s Terkou Leichmannovou a povídali jsme si o tom, co všechno ještě zorganizujeme za akce, než odejdou na střední školu. Jeden z plánů spatřil světlo světa právě předminulý čtvrtek, kdy proběhlo první setkání kroužku počítačů nejen pro seniory z okolí. Akce byla zaštítěna žákovským parlamentem a projektem Síť brněnských otevřených škol.

Zájem, především mezi seniory, byl ohromný a vypadalo to, že ani dvě počítačové učebny nebudou stačit. Kromě Kláry a Terky se navíc našlo přes deset dalších žákyň a žáků, kteří s akcí pomáhali a učili babičky a dědečky na počítači. Všichni si to moc užili a těší se na další setkání.

Výstupem není jen to, že se senioři, naučili něco nového. Možná ještě cennější je, že se podařilo vytvořit zajímavý, příjemný, přirozený a přátelský prostor pro setkání generací (odkaz na sestřih fotek z akce naleznete na webu naší školy www.zshoracke.org).

Martin Hofman, školní psycholog, ZŠ Horácké náměstí, Brno

< zpět do čísla
banners/albert_390x60px_new.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz