archiv
Učitelské noviny č. 27/2004
tisk článku

Za vítězství do Portugalska

Fotbalový turnaj „Coca Cola Školský pohár 2004“ je organizován na území celé České republiky. Je určen pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Oficiální záštitu nad nám přebírá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Počet letošních účastníků byl úctyhodný – 1798 škol.

Žáci reprezentující naši školu dosahovali od úvodních kol výborných výsledků. Na cestě turnajem vyřadili postupně ZŠ Kostelec nad Labem 10:0, ZŠ Veltrusy 4:0, ZŠ Horní Beřkovice 3:0, ZŠ Mšeno 3:0, ZŠ Roudnice nad Labem 2:1. Tím se naše škola stala oblastním vítězem a čekala na další vylosované soupeře. Základní školu Býchory jsme porazili 3:2 a ZŠ Mladá Boleslav vysoko 5:0.

Naši hráči ze tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy tak postoupili mezi 16 nejlepších týmů v České republice. Ty se utkaly v Praze ve Sportovním centru AC Sparta Praha na Strahově v rámci republikového finále 11.-13.června 2004.

Zde naše mužstvo nejprve sehrálo 3 zápasy v základní skupině. V 1. utkání porazilo jihočeskou ZŠ Blatná 4 : 0, ve druhém ZŠ Metelkovo nám. Teplice 5 : 1, ve třetím ZŠ Soběslav 4 : 0 a vyhrálo skupinu, čímž se dostalo do semifinále turnaje.

Tam narazilo na sebevědomou ZŠ Tuháčkova Brno. Chlapci pokračovali ve výborných výkonech a zvítězili 2 : 0. Pohár za celkové vítězství byl na dosah. A přišlo finále! Velký boj o každý metr trávníku, hra nervů. Náš tým se ujal vedení, ale soupeř ze ZŠ Praha 5–Lužiny se nevzdával. Únava hráčů byla obrovská, jenže vidina zájezdu na mistrovství Evropy do Portugalska zvítězila. Chlapci zaslouženě dotáhli tažení turnajem ke zlaté příčce. A potom už obrovská úleva a slzy štěstí. Sen se stal skutečností – uvidíme na vlastní oči zápas ČR – Německo ve středu 23. června. K tomu medaile, nádherné poháry, dresy české reprezentace a další věcné ceny. Jakub Pajkrt byl vyhlášen nejlepším hráčem. Jedním slovem – super! Je skvělé pomyšlení, že vítězem největšího fotbalového turnaje v České republice jsou žáci naší školy. Příkladně reprezentovali nejen svou školu, ale i město Neratovice a celý mělnický region. Děkujeme za skvělé povzbuzování všem, kteří za námi našli cestu, včetně pana ředitele.