archiv
Učitelské noviny č. 19/2003
tisk článku

Škola naruby v ZŠ Integrál

Co může učitel dostat k svátku? Květiny, volno, prostředek na posílení nervů, nebo taky něco neobvyklého – například příležitost pobýt chvíli v kůži dětí. Tuto možnost dostali v pátek 28. března 2003 učitelé na naší škole a mohli tak pocítit, jak obtížné je čtyřicet minut poslouchat pokyny, sedět, nebavit se s kamarádem a ještě podávat nějaký výkon. Na druhou stranu ani žáci 2. stupně to neměli jednoduché. Viděli, že zvládnout třídu upovídaných, jemně řečeno živých a ne vždy „školně“ naladěných dětí není legrace (i když jsme se u toho dost nasmáli).
Také rodiče žáků se mohli na dvě hodiny vrátit do dětství a připomenout si, že všední dopoledne jejich dětí nebývají naplněna jen bezstarostným hraním a snadným učením, ale také námahou, sebezapřením a únavou.
Kromě na počátku zmíněné příležitosti ale dostali učitelé ke svému svátku ještě něco. Rada žáků svolala všechny děti i dospělé ze školy do jedné třídy. Tam pak pečlivě vybranými písničkami zvala jednotlivé učitele „na pódium“, kde dostali od „svých“ dětí vysvědčení – podrobné, láskyplné vyjádření několikaletého vztahu, krasopisně napsané i s těmi úžasnými dětskými chybami, doplněné ještě osobními přáníčky. Tento drahocenný dar náklonnosti a uznání nám umožnil aspoň na chvíli zapomenout na únavu a pocuchané nervy. A protože učitelé nebývají sobci, posíláme jeho hojivou sílu všem utrápeným a vyčerpaným spolutrpitelům prostřednictvím tohoto citátu: …ste fajn učitelka máme vás moc rádi.Umíte s náma vyřešit všelijaké problémy a toho si ceníme. Chápeme, že je nikdy potřeba nas skrotit ale při bouchnutí do stolu se vždycky strašně leknem… Dokázala ste abychom taky na něčem přemíšleli doma… Ste vlastně ještě skvělejší, prostě máme vás moc rádi, dali bysme za vás cokoliv. Vaše nejmilovanější třída…

ALENA ŠTĚPÁNKOVÁ,
SSZŠ Integrál Praha

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz