počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

30. 5. 2023

Soutěž ve sběru vysloužilého elektra se mění na Ekoedu. Nově ocení hned 10 nejlepších školek a škol

Komerční sdělení

Školy zapojené do projektu Zelená škola se mohou od června 2023 opět utkat v oblíbené soutěži ve sběru vysloužilých elektrozařízení, kterou organizuje společnost REMA Systém. Letos se představí pod novým jménem Ekoedu a místo tří vítězů ocení hned pět škol a pět školek s největším sběrem v přepočtu na žáka. Vítězové získají tablety od partnera soutěže společnosti Vodafone Czech Republic. Změřit síly ve sběrové soutěži mohou školy do konce září 2023.

číst více…

30. 5. 2023

Vznikl dokument o integraci ukrajinských školáků, má inspirovat další učitele

(čtk) Dokumentární film Cesta zachycuje tři příklady úspěšné integrace ukrajinských dětí v českých školách. Zdůrazňuje důležitost neformálního vzdělávání a sportu, může tím být podle autorů inspirací pro další učitele. Dílo, které dnes mělo v Praze premiéru a bude ke zhlédnutí i na internetu, vzniklo ve spolupráci ministerstva školství a Národního pedagogického institutu ČR, podpořil ho Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). Spolu s filmem vychází i brožura, která představuje příklady dobré praxe.

číst více…

24. 5. 2023

Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne bubenickou show, tanec i pohádky

(čtk) Festival Zuškování?! před zlínským zámkem nabídne v sobotu bubenickou show, koncerty, tanec i divadelní pohádky. Akce je součástí celonárodního happeningu ZUŠ Open a pořádají ji veřejné základní umělecké školy ZUŠ Zlín, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy a ZUŠ Zlín – Malenovice, sdělila Anežka Gavendová z kulturního a kreativního centra Živý Zlín.

číst více…

23. 5. 2023

Pražský radní Klecanda: Problémy při přijímání na školy by vyřešila digitalizace

(čtk) Problémy při přijímacích řízeních na školy v Praze by vyřešila digitalizace. Bylo by totiž celou dobu jasné, kam se které dítě hlásí a kam bylo přijato, a neblokovalo by tak místo na jiné škole. Novinářům to dnes řekl pražský radní Antonín Klecanda (STAN). Magistrát chce zároveň vytvořit prognózu vývoje ve školství společně se Středočeským krajem a zřídit státní fond školské infrastruktury. Praha má nyní připraveny projekty stavby téměř dvacítky škol. Základní i střední školy se letos v metropoli potýkají s nedostatkem míst.

číst více…

18. 5. 2023

O středních školách budou kraje jednat s premiérem a ministrem školství

(čtk) O situaci na středních školách bude příští týden jednat Asociace krajů ČR s premiérem Petrem Fialou (ODS) a novým ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN), řekl místopředseda asociace a liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). K urychlenému řešení kritického nedostatku míst na středních školách vyzvali ve středu ministerstvo a asociaci krajů poslanci vládní TOP 09.

číst více…

17. 5. 2023

Do ZUŠ Open se na Vysočině opět připojí deset uměleckých škol

(čtk) Do sedmého ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open se na Vysočině od 22. května do 4. června zapojí deset základních uměleckých škol (ZUŠ), stejně jako loni. Oslovení zástupci škol akci vnímají jako dobrý prostředek, jak neformální cestou přiblížit práci škol a jejich žáků veřejnosti.

číst více…

12. 5. 2023

Sportovní hry zrakově postižené mládeže 2023

V pondělí 22. května 2023 startuje již. 26. ročník sportovních her zrakově postižené mládeže. Tato tradiční celonárodní soutěž ukáže sportovní dovednosti, obrovský elán a úsilí žáků se zrakovým postižením. Slavnostní zahájení proběhne v úterý 23. května v 9 hodin před atletickými závody pořádanými v areálu FTVS UK v Praze 6. Zde budou také probíhat showdownová utkání a goalball. Plavecké soutěže jsou plánované v Tyršově domě v Praze 1.

číst více…

10. 5. 2023

ICT revize: Rozšíření konzultační podpory pro školy

(npi) Od května se rozšířila síť odborníků, kteří pomáhají školám v souvislosti se zaváděním změn v informatické a digitální oblasti, kterou poskytuje Národní pedagogický institut ČR. Její součástí se stali krajští ICT metodici, známí pod zkratkou KIM. Ti působili od roku 2018 v končícím projektu SYPO.

číst více…

9. 5. 2023

Firmy mohou žádat o dotaci na praktickou výuku studentů

(čtk) Praktické vzdělávání žáků a studentů ve firmách podpoří dotace 300 milionů korun z evropských fondů. O peníze budou moci žádat malé a střední podniky. Každý z nich může získat na svůj projekt až deset milionů Kč. O vypsání výzvy informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě.

číst více…

3. 5. 2023

Balaš: Výzvami ve školství jsou infrastruktura, financování či reforma VŠ

(čtk) Končící ministr školství Vladimír Balaš (STAN) považuje za výzvy ve školství dobudování školní infrastruktury, reformu vysokých škol, udržitelnost financování nebo revizi rámcových vzdělávacích programů. Řekl to dnes novinářům při příchodu na své poslední jednání vlády. Z kabinetu odchází ze zdravotních důvodů, ve čtvrtek prezident Petr Pavel jmenuje jeho nástupce, dosavadního ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN).

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny