počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

27. 6. 2022

Kandidát na ministra Balaš jednal s Fialou, koncepci školství by měnit nechtěl

(čtk) Vladimír Balaš by chtěl v čele ministerstva školství pokračovat v koncepci, kterou nastavil bývalý ministr Robert Plaga (za ANO) a nynější končící šéf úřadu Petr Gazdík (STAN). Kandidát STAN na ministra školství to novinářům řekl po dnešním zhruba půlhodinovém jednání na úřadu vlády s premiérem Petrem Fialou (ODS). Rozhovor s předsedou vlády označil za přátelský a neformální. O tom, zda ho prezident Miloš Zeman jmenuje, nemá smysl spekulovat před večerní schůzkou Fialy s hlavou státu, doplnil.

číst více…

23. 6. 2022

Zařídíme vše kolem podlah od A až po Z na jedničku s hvězdičkou!

Komerční sdělení

Chystáte se během prázdnin vyměnit ve vaší škole starou podlahu za novou? Právě teď je ten nejvyšší čas vše objednat a domluvit. Že je to hodně zařizování? Vy jen objednáte, my přijedeme, naměříme, vyměníme, zalištujeme, ekologicky zlikvidujeme a máte hotovo. Díky našim dlouholetým zkušenostem máme za sebou již několik stovek zrekonstruovaných podlah ve školách, školkách i ve velkých komerčních objektech.

číst více…

21. 6. 2022

Karlovarský kraj půjčí 300 000 učitelce, která se soudí s krajskou školou

(čtk) Zastupitelé Karlovarského kraje rozhodli, že půjčí 300 000 korun učitelce sokolovského gymnázia Daně Wittnerové, která se léta soudí o neplatnost výpovědi s Gymnáziem Sokolov. Návrh iniciovalo v krajském zastupitelstvu opoziční hnutí ANO, o půjčce se hlasovalo už několikrát, dosud bez úspěchu. Včera ale návrh získal podporu 24 z 45 členů zastupitelstva. Podle vedení kraje by tím ale mohl vzniknout precedens pro další podobné žádosti.

číst více…

21. 6. 2022

Bartoš: Kandidát na ministra školství Pirátů a STAN bude znám v dalších dnech

(čtk) Kandidát koalice Piráti a STAN na nástupce po ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN) bude představen asi v průběhu týdne, dnes ne. Novinářům to dnes řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš. Očekává, že Gazdíkova nástupce navrhne jako první hnutí STAN, které podle vzájemné dohody po volbách resort obsadilo. Piráti by jinak ze svého týmu mohli uvažovat o nominování náměstkyně ostravského primátora Andrey Hoffmanové nebo analytika Martina Úlovce.

číst více…

20. 6. 2022

Školské odbory: Post ministra by bylo dobré obsadit co nejdříve

(čtk) Post ministra školství po Petru Gazdíkovi (STAN), který včera oznámil rezignaci, by bylo podle školských odborů a dalších školských organizací vhodné obsadit co nejdříve. Bude třeba brzy jednat o rozpočtu na příští rok a novele zákona o pedagogických pracovnících. Shodují se na tom, že časté změny resortu nesvědčí. Gazdík oznámil, že rezignuje ke 30. červnu na funkci ve vládě v souvislosti s jeho styky s trestně stíhaným podnikatelem Michalem Redlem.

číst více…

18. 6. 2022

Do soukromých ZŠ chodilo letos 22.300 dětí, dvojnásobek proti roku 2015

(čtk) V Česku roste zájem o soukromé základní školy. V aktuálním školním roce do nich chodilo zhruba 22 300 žáků, což je víc než dvojnásobek proti roku 2015. Počet základních škol v privátním sektoru se od té doby zvýšil o zhruba 92 procent. Vyplývá to ze statistik ministerstva školství. V menší míře podle nich stále přibývá i soukromých školek. Jejich množství se zvedlo za posledních sedm let přibližně o čtvrtinu, podobně se v nich změnil i počet dětí.

číst více…

15. 6. 2022

Možnost vytvářet ukrajinské třídy v českých školách se asi prodlouží

(čtk) Školy zřejmě budou moci vytvářet i v příštím školním roce třídy pro uprchlíky z Ukrajiny, pokud pro ně nebudou mít místa v běžných třídách. Počítá s tím vládní novela, kterou včera zrychleně schválila Sněmovna. Předloha, kterou nyní dostane k projednání Senát, má připravit české školy na pokračující pobyt uprchlíků z Ukrajiny v důsledku ruské invaze.

číst více…

13. 6. 2022

Simulačním centrem v Brně prošlo přes 5000 budoucích lékařů a zdravotníků

(čtk) Za čtyři semestry prošlo Simulačním centrem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (SIMU) více než 5000 studentů. Trenažéry jim umožňují vyzkoušet si odběr krve, zašití rány, intubaci pacienta, porod nebo správný postup při hromadném neštěstí a výpadku proudu na operačním sále.  Pětipatrová budova v bohunickém kampusu je v provozu od září 2020. 

číst více…

13. 6. 2022

Zájem o ozdravné pobyty pro ostravské děti byl rekordní

(čtk) Zájem ostravských základních a mateřských škol o ozdravné pobyty byl v letošním školním roce nejvyšší od roku 2010, kdy město založilo speciální fond, z něhož během topné sezony dotuje rekreaci dětí na čerstvém vzduchu. Na pobyty vyrazilo více než 5000 dětí. Novinářům to dnes řekla mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

číst více…

8. 6. 2022

O zápisy dětí Ukrajinců na ústecké základní školy nebyl velký zájem

(čtk) Příliš velký zájem nedoprovázel úterní zápisy dětí ukrajinských uprchlíků na ústecké základní školy. Podle náměstka primátora pro školství Michala Ševcovice (PRO Zdraví a Sport) se zapsalo asi 30 dětí. Nejvíc, a to šest, jich dorazilo na základní školu Elišky Krásnohorské, pět na základní školu Stříbrnickou a i v ostatních školách to byly pouze jednotky dětí. 

číst více…

8. 6. 2022

Získejte modernizaci školky v celkové hodnotě 45 000 Kč

(komerční sdělení) Mateřské školy v celé České republice mají možnost získat prostředky na svou modernizaci v celkové hodnotě 45 0000 Kč. Stačí, aby bezplatně vyzkoušely inovativní aplikaci na učení cizích slovíček WocaBee pro děti ve věku 4–7 let. Děti se v ní učí slovní zásobu hravou formou za pomoci obrázků a zvuků. Učení cizích jazyků od nejmladšího věku doporučují i odborníci.

číst více…

7. 6. 2022

Rozpočet MŠMT má být příští rok 238 miliardy Kč, meziročně o 1,3 mld. Kč větší

(čtk) Ministerstvo školství by mělo v příštím roce hospodařit s 238 miliardami korun ze státního rozpočtu. Bylo by to zhruba o 1,3 miliardy Kč víc než letos. Vyplývá to z předběžného pracovního návrhu rozpočtu ministerstva financí. Dokument k přípravě státního rozpočtu na rok 2023 projednala minulý týden vláda. Při započtení peněz z EU by mělo mít ministerstvo školství na výdaje v příštím roce 251,2 miliardy korun, tedy meziročně o 1,7 miliardy víc.

číst více…

6. 6. 2022

Školy na Plzeňsku budou pro výuku regionální historie využívat webový portál

(čtk) Žáci čtvrtých a pátých tříd základních škol v Plzni a Rokycanech budou kromě pracovních listů a leporela využívat pro výuku regionální historie webový portál ze Západočeské univerzity (ZČU) zaměřený na dějiny plzeňského regionu od prvního osídlení po sametovou revoluci. Do konce měsíce ho budou testovat učitelé vlastivědy ve třech základních školách. Autory projektu Digitální stopy regionální historie jsou didaktici a historici ZČU. Zapojení moderních technologií do výuky je cestou k tomu, aby se vzdělávací systém posunul od memorování faktů k důrazu na čtenářskou gramotnost, komunikační dovednosti a logické myšlení, řekla  didaktička Lucie Rohlíková.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny