počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

27. 1. 2023

Čeští vědci dnes z Brna odjíždějí na další výpravu do Antarktidy

(čtk) Vědci z brněnské Masarykovy univerzity dnes vyjíždějí na další expedici do Antarktidy, v první fázi mikrobusem na letiště do Vídně. Výprava má 23 členů, část z nich zamíří na Českou vědeckou stanici J. G. Mendela na ostrově Jamese Rosse, kde stráví zhruba dva měsíce, druhá, menší skupina bude přes dva týdny pracovat na ostrově Nelson Island.

číst více…

24. 1. 2023

Doučování placené z Národního fondu obnovy bude pokračovat do konce srpna

(čtk) Doučování které má podpořit vzdělávání dětí po výuce na dálku v době epidemie covidu-19, bude pokračovat do konce srpna. Na letošní rok je z evropských peněz na doučování vyčleněno asi 400 milionů korun, tedy o 100 milionů víc než loni. Peníze z Národního plánu obnovy (NPO) pošle školám a neziskovým organizacím ministerstvo školství (MŠMT). Vyplývá to mimo jiné z informací na metodickém portálu edu.cz.

číst více…

24. 1. 2023

V Praze začíná veletrh Gaudeamus s nabídkou pomaturitního vzdělávání

(čtk) Na výstavišti v pražských Letňanech dnes začíná veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2023. Patnáctý ročník akce prezentuje nabídku 317 fakult, vyšších odborných škol i dalších vzdělávacích institucí ze 14 zemí. Zájemci mohou veletrh navštívit dnes a ve středu od 08:00 do 16:00 a ve čtvrtek do 15:00. Připraven je rovněž doprovodný program. Pořadatelé očekávají, že akce se letos zúčastní 10 000 až 13 000 lidí.

číst více…

18. 1. 2023

Pět chlapců a tři dívky získali cenu Zlatý oříšek za rok 2022

(čtk) Pět chlapců a tři dívky  získali cenu Zlatý oříšek za rok 2022, která je určená pro talentované děti od šesti do 14 let. Mezi oceněnými jsou sportovní talenty, hudebníci a tanečníci. Cenu dostali i autorka povídek a románů a vítěz matematických a logických soutěží. Za své nadání vítězové 24. ročníku soutěže obdrželi šek v hodnotě 20 000 korun.

číst více…

9. 1. 2023

Čtyřicetimilionová částečná rekonstrukce ZŠ U Školy v Liberci skončí za měsíc

(čtk) Rekonstrukce ZŠ U Školy v Liberci kvůli neočekávaným pracím skončí až za měsíc. Podle původních plánů měla být částečná oprava školy hotová do konce minulého roku. Ukončení stavebních prací se posouvá na 8. února, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Jana Kodymová. Kvůli vícepracím bude rekonstrukce i dražší. Cena stoupla o víc než půl milionu na bezmála 39,5 milionu korun.

číst více…

6. 1. 2023

V Ústí nad Labem vznikne kampus řemesel pro učně nejrůznějších oborů

(čtk) V Ústí nad Labem vznikne kampus řemesel. Praxi v moderním objektu budou získávat učňové nejrůznějších oborů. Náklady na stavbu nového pavilonu ve výši zhruba 351 milionů korun chce Ústecký kraj uhradit z dotace z operačního programu spravedlivá transformace. Řekl to krajský radní Jan Růžička (KDU-ČSL). Investici již dříve schválili krajští zastupitelé. Stavět se bude v letech 2024 až 2025. Zájem o studium řemesel stoupl po covidové epidemii.

číst více…

4. 1. 2023

Sledujte debatu: Výuka informatiky na ZŠ speciálních v době digitální

Změny v obsahu informatiky a zavedení digitální kompetence v Rámcovém vzdělávacím programu základního vzdělávání vyvolávají otázky, zda se tyto změny vztahují také na závažněji znevýhodněné žáky s mentálním postižením v základních školách speciálních. Vždyť digitální technologie vstupují i do jejich života – a ve vzdělávání mohou představovat důležitou podporu v procesu učení.

číst více…

31. 12. 2022

ČŠI: Do penze odejde v příštích deseti letech asi 30 procent učitelů ve školkách

(čtk) V příštích zhruba deseti letech odejde do starobního důchodu asi 30 procent učitelů, kteří působí v českých mateřských školách (MŠ). Naopak pedagogů do 30 let nyní ve školkách učí necelých 21 procent. Roste ale počet pedagogů s vysokoškolským vzděláním, kteří v mateřinkách učí. Ve své výroční zprávě za školní rok 2021/2022 na to upozornila Česká školní inspekce (ČŠI). Podle statistiky ministerstva školství (MŠMT) učilo ve školkách loni 35.822 učitelů, z čehož asi 99,3 procenta byly ženy.

číst více…

21. 12. 2022

Tři žákyně páté třídy ze Svitavska porazily v jazycích celé Česko i Slovensko. Pro školu získaly 60 tisíc korun na modernizaci.

Komerční sdělení

Tři žákyně páté třídy ze Základní školy v obci Brněnec, okres Svitavy v Pardubickém kraji dosáhly výjimečného úspěchu v soutěži v učení se cizích jazyků. V online Jazykovém WocaBee šampionátu zvítězily v konkurenci téměř 90 tisíc žáků a staly se nejen šampiony České republiky, ale také vítězkami závěrečného česko-slovenského finále. Během celého trvání soutěže se naučily 1091 nových slovíček z anglického jazyka a pro svou školu získaly hlavní cenu v soutěži – 60 tisíc Kč na modernizaci vyučování. Symbolický šek na tuto částku si vedení školy převzalo ve čtvrtek 8. prosince z rukou organizátorů soutěže na slavnostním vyhodnocení.

číst více…

17. 12. 2022

Vánoční překvapení pro učitele cizích jazyků

Komerční sdělení

Před koncem roku čekají na učitele cizích jazyků dvě zajímavé vánoční nabídky. Inspirovat se mohou už zítra na webináři s vánoční tematikou nebo se s žáky do konce týdne zapojit do motivační soutěže o ceny.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny