počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

5. 12. 2023

ÚS se zastal rodiny, která postiženému chlapci přispívala na asistentku ve škole

(čtk) Ústavní soud (ÚS) se zastal rodiny, která zdravotně postiženému chlapci finančně přispívala na služby asistentky ve škole. O žalobě, která zdůrazňovala právo na bezplatné vzdělávání, znovu rozhodne soud v Kolíně. Musí se zabývat tím, zda škola skutečně neměla možnost získat prostředky na asistenci v potřebném rozsahu z veřejných zdrojů a že by pro ni hrazení nákladů v plné výši z vlastního rozpočtu znamenalo nepřiměřenou zátěž.

číst více…

5. 12. 2023

13. ročník soutěže Finanční gramotnost

Nakládání s financemi je jedna z klíčových kompetencí, kterou by si každý člověk měl osvojit, aby mohl vést spořádaný život dle svých představ a možností. Soutěž pomáhá dětem orientovat se v komplexním světě financí a dává jim především možnost vyzkoušet si základní principy správy osobních a rodinných financí v modelových situacích vycházejících z reálné praxe. V rámci soutěže se děti setkají s nástrahami, se kterými se mohou brzy v životě setkat, ať už se jedná o problematiku půjček či nepromyšlených výdajů pod vlivem nabídek.

číst více…

3. 12. 2023

Investujte do lepší budoucnosti svých studentů: Jak se studenti na školách díky stavebnicím LEGO® Education více zapojují do výuky při vzdělávání v konceptu STEAM

Komerční sdělení

Posledních několik let bylo pro učitele i studenty plných výzev, protože si museli osvojit nové způsoby učení. Pro učitele bylo toto období o to těžší, protože potřeby studentů a škol se rychle mění a od vyučujících se očekává, že se jim stejně rychle přizpůsobí.

číst více…

3. 12. 2023

Ministr školství Bek slíbil podle Mazancové rozšíření školské tripartity

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) slíbil zástupcům Učitelské platformy, že rozšíří takzvanou školskou tripartitu. Po páteční schůzce s ministrem to  řekla předsedkyně Učitelské platformy a učitelka gymnázia v Litoměřicích Petra Mazancová. Tripartita by se podle ní měla rozšířit o "zásadní aktéry ve vzdělávání" včetně platformy, o jaké další se konkrétně jedná, neuvedla. Účastníci schůzky podle Mazancové jednali i o snížení maximálního počtu hodin financovaných ze státního rozpočtu, nebo situaci nepedagogických pracovníků.

číst více…

27. 11. 2023

V ČR zůstalo zavřeno či omezilo provoz 74 procent regionálních škol

(čtk) V České republice dnes zcela zavřelo nebo omezilo provoz 74 procent všech regionálních škol. O šíři stávky mateřských, základních a středních škol informovala novináře místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová. Celkem 7213 škol je do akce aktivně zapojeno, což podle ní znamená největší stávku za 30 let. Například v roce 2007 stávkovalo asi 5850 škol a 1500 jich podpořilo protest jiným způsobem, na nich se ale učilo.

číst více…

27. 11. 2023

Fiala: Vláda pod tlakem neustoupí od snahy ozdravit veřejné finance

(čtk) Vláda podle premiéra Petra Fialy (ODS) nemůže pod tlakem ustoupit od snahy o ozdravení veřejných financí. "Ustoupili bychom od dobré budoucnosti," řekl premiér v Brně v den stávky ve školství a dalších odborářských protestů. Vláda voličům slíbila, že dá dohromady veřejné finance, a schválený ozdravný balíček a připravovaná důchodová reforma jsou tak podle premiéra nezbytné kroky. Fiala kritizoval odbory, vláda s nimi podle premiéra dlouhodobě jedná, sociální dialog by mohl fungovat dobře. Zájem domluvit se by ale musely mít obě strany, uvedl na adresu odborů.

číst více…

27. 11. 2023

DIGIHRÁTKY – učení, které žáky baví

Cílem živě streamované debaty, která se uskuteční 13. prosince od 15 hodin, je představit zajímavé výukové a motivační aktivity s využitím digitálních technologií napříč předměty, v rámci projektů i mezipředmětových vztahů. A v neposlední řadě také ilustrovat přínos vzdělávání pedagogů i pedagogického sdílení v rámci školy (nejen) v tématech informatického myšlení a digitální kompetence.

číst více…

27. 11. 2023

Začala stávka škol, odbory a stávkující se obávají snížení kvality výuky

(čtk) V Česku začala celodenní výstražná stávka základních, středních a mateřských škol, podle odhadu odborů se do ní zapojí v různé míře téměř 70 procent škol. Některé zůstanou zavřené, jiné budou fungovat v omezeném režimu. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se v neděli večer omluvil rodičům, že se oni a jejich děti stali rukojmími ve sporu mezi vládou, odbory a stávkujícími. Žádná z možných změn ve školství podle něj nepovede ke zhoršení kvality vzdělávání, cílem je zajistit dlouhodobě udržitelné personální obsazení.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny