počkejte prosím, zpracovávám data

Aktuality

27. 9. 2023

Chytrým skleníkem motivujeme žáky a studenty k optimálnímu učení

Komerční sdělení

Využití Chytrého skleníku značky EdLab jako výukového nástroje otevírá novou dimenzi přístupu ke vzdělávání, zvláště v oblastech, kde by jeho využití a aplikace nemusela být na první pohled zcela zřejmá. Skleník, přestože může být vnímán pouze jako prostředek pro studium botaniky či zemědělství, má mimořádný potenciál také pro obohacení výuky fyziky či matematiky.

číst více…

24. 9. 2023

Ozdravné pobyty v Českém Švýcarsku pro žáky středních škol by se mohly zopakovat

(čtk) Ozdravné a vzdělávací pobyty pro žáky vybraných středních škol a dětských domovů v Českém Švýcarsku by mohly pokračovat zřejmě i v příštím roce. V dotačním programu, jehož cílem byla podpora ubytovatelů v lokalitě zasažené loňským ničivým požárem, zůstalo přes 800 000 korun. Radní navrhují využít je ke stejnému účelu, řekl hejtman Jan Schiller.

číst více…

20. 9. 2023

Chystáme se na cizí jazyky

(npi) Vnímáte jako důležité, aby se vaši žáci připravili na život v multikulturním a jazykově rozmanitém světě? Pak přijměte pozvání ke sledování diskuse u kulatého stolu o tématech jazykové propedeutiky.

číst více…

18. 9. 2023

Začíná akce Pěšky do školy, má zlepšit pohyb dětí a omezit jízdy aut

(čtk) Dnes začíná sedmý ročník akce Pěšky do školy, která se koná jako součást Evropského týdne mobility. Jejím cílem je zlepšit pohyb dětí a omezit jejich dovážení do škol auty. Zapojit se mohou školy, jednotlivé třídy nebo rodiče s dětmi. Letos se výzvy zúčastní 439 škol, z toho 378 základních, devět středních a 52 mateřských. Celkem se zapojí více než 100 000 dětí. V zemi je podle statistik ministerstva školství zhruba 4260 základních škol.

číst více…

18. 9. 2023

Umělá inteligence ve škole

Jak jí rozumět a jak ji využít ve vzdělávání? Sledujte žive streamovanou debatu u kulatého stolu 27. 9. 2023 od 15 hodin.

(npi) Co dokáže, ale i nedokáže umělá inteligence? Co nového přinese pedagogům a žákům cílené zapojení AI do výuky a jak na to? Jak ovlivní témata digitálních kompetencí učitelů i žáků průnik AI do mediálního prostoru a široká dostupnost těchto nástrojů? Stranou rozhodně nezůstanou ani právní a etické otázky spojené např. s ochranou soukromí dětí a žáků či s využíváním zdrojů generovaných AI.

číst více…

8. 9. 2023

POLITIZOVÁNÍ ODBORNÉHO PŘÍSTUPU ŠKODÍ

Žáci se vzájemně odlišují, ať se to někomu líbí, nebo ne

O změnách ve školství, které přinesl minulý školní rok a které se čekají letos, a o jejich dopadu zejména na speciální školství jsme hovořili s předsedou Asociace speciálních pedagogů a etopedem JIŘÍM PILAŘEM. Probírali jsme přínosy a rizika nové legislativy, boj o podobu rámcových vzdělávacích programů i postavení asistentů pedagoga.

číst více…

5. 9. 2023

PROVZDUŠNĚNÁ VYHLÁŠKA, NEBO PŘIDUŠENÁ NORMA?

Velká část školských hygienických předpisů nemá být již povinná

Minulé pondělí vypršela lhůta deseti pracovních dnů, které ministerstvo zdravotnictví poskytlo v rámci připomínkového řízení k okomentování návrhu úplně nové vyhlášky. Ta školám a školským zařízením stanovuje hygienické parametry pro jejich budovy i další podmínky, za nichž mohou vzdělávat.

číst více…

6. 9. 2023

Představujeme revizi vzdělávání ICT v RVP středního odborného vzdělání

(npi) Prvního září 2023 vstoupilo v platnost opatření ministra školství, kterým se mění rámcové vzdělávací programy pro střední odborné vzdělávání (SOV). Aktualizace RVP v informatické oblasti reaguje na vstup digitálních technologií do života soudobé společnosti a navazuje na revizi RVP pro základní vzdělávání, která byla schválena v roce 2021. Nyní tedy startuje zavádění informatických a digitálních změn ve středních odborných školách. Co to pro školy a jejich pedagogy znamená a kdo jim pomůže?

číst více…

4. 9. 2023

Premiér a ministr školství zahájili školní rok na zahradnické škole v Rajhradě

(čtk) Jednou z nejdůležitějších věcí, které škola může studentům dát, je touha být otevřený novým věcem a celý život se vzdělávat. Premiér Petr Fiala  to dnes řekl studentům střední zahradnické školy v Rajhradě na Brněnsku. Školní rok tam zahájil společně s ministrem školství Mikulášem Bekem. Fiala studentům popřál, aby se jim ve škole líbilo a měli pocit, že se dozvídají něco nového. Věří, že po škole najdou široké uplatnění.

číst více…

4. 9. 2023

Pražští symfonikové nabízejí pestrou paletu hudebních pořadů pro školy

Komerční sdělení

„Když se člověk přestane bát a opravdu vykročí, dojde na louku plnou slunce, kde je radost jen tak být. Tenhle pocit se dá zažít jedině s hudbou,“ říká Eva Kolková, koordinátorka řady FOK pro nové generace. Dopřejte tento zážitek i dětem z Vaší školy! Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil pestrou nabídku pořadů pro mateřské, základní i střední školy.

číst více…

4. 9. 2023

Bek: Kraje budou mít možnost lépe zohlednit poptávku po vzdělání ve svém regionu

(čtk) Ministerstvo školství připravuje změnu, která umožní krajům lépe zohlednit poptávku po vzdělání v daném regionu. Rozvíjet se mají lycea a gymnázia, řekl dnes ministr školství Mikuláš Bek po zahájení školního roku v Rajhradě na Brněnsku. Právě tam nabízí přírodovědné lyceum, což Bek hodnotí jako příklad dobré praxe. Ministr dnes také zopakoval, že rozpočet jeho resortu pro příští rok "prakticky jistě" neklesne.

číst více…
Další články

Provozovatelem webu je společnost GNOSIS spol. s r. o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Přijmout všechny