zpravy

Letní škola barokní hudby v Holešově se zaměří na Händlovo dílo

16. 04. 2018

(čtk) Letní škola barokní hudby v Holešově se bude věnovat dílu Georga Friedricha Händela. Letošní 16. ročník mezinárodního hudebního workshopu se na holešovském zámku uskuteční od 10. do 19. Srpna, řekla za pořadatele řekla Simona Andělová. Účastníci školy přijíždějí z Česka i ze zahraničí.

Letní škola barokní hudby představuje podle Andělové jedinečnou příležitost získat cenné teoretické i praktické zkušenosti a intenzivně pracovat pod vedením prvotřídních lektorů z celé Evropy. Kromě sólových hodin absolvují její frekventanti i společné nácviky díla. "Praktická výuka je rozšířena o řadu přednášek a podnětných rozhovorů o lidech a s lidmi pohybujícími se v oblasti staré hudby a její poučené interpretace," uvedla Andělová.

Zájemci z řad studentů i profesorů se mohou hlásit do 1. června na webu www.baroknihudba.cz. Na těchto stránkách lze nalézt bližší informace i přehled koncertů, které letošní ročník festivalu nabízí pro veřejnost. Jeho vrcholem budou od 17. do 19. srpna závěrečné koncerty na zámku v Holešově, v bazilice na svatém Hostýně a v kostele svatých Petra a Pavla v Kelči. Zazní na nich Händelovo oratorium Alexandrova slavnost.

Letní školy barokní hudby se účastní především studenti konzervatoří a hudebních vysokých škol. Vyučují je přední čeští i zahraniční lektoři, kterých školou za předchozí ročníky prošlo přes několik desítek. Studentů za 15 let trvání přivítala přes 1200. Hráli na zhruba stovce koncertů. Řada studentů se poté uplatnila v orchestrech věnujících se staré hudbě.

 

 


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  banners/nuv_2.gif
  reklama

  1543878000_mikroskop.gif
  ucebnice
  okentes2018-a.jpg
  anketa
  Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  49%
  30%
  21%
  smartphones.jpg
  evvoluce.png
  linka_duvery_240x100.jpg
  © Copyright 2010 - 2018 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz