zpravy

Některé olomoucké fakulty nabízejí druhé kolo přijímacích zkoušek

20. 04. 2017

(čtk) Tři z osmi fakult olomoucké Univerzity Palackého umožní uchazečům o studium podat přihlášku i do druhého kola přijímacího řízení. Pro vybrané obory ho pořádá přírodovědecká, cyrilometodějská teologická a právnická fakulta, řekla mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková. Absolventi se mohou hlásit do července. V prvním kole přijímacího řízení, kdy osm fakult nabídlo téměř 900 kombinací oborů, se přihlášky podávaly do konce února. Univerzita zaregistrovala 25 444 přihlášek. 

Přírodovědecká fakulta vypsala druhé kolo výběrového řízení pro téměř 20 bakalářských studijních oborů a tři navazující magisterské obory. Přihlášky mohou uchazeči zasílat do 14. července. "Počet oborů, u nichž pořádáme druhé kolo přijímacího řízení, rok od roku klesá. Letos jsme se rozhodli dát tuto možnost zejména u oborů fyzikálních, u kterých se nepodařilo v prvním kole naplnit kapacitu, a u oborů učitelských, kde je to v kombinaci oborů fyzika, matematika a informatika," uvedl proděkan pro studijní záležitosti fakulty Roman Kubínek.

Cyrilometodějská teologická fakulta vypsala druhé kolo přijímacího řízení pro bakalářské obory charitativní a sociální práce a mezinárodní sociální a humanitární práce, které zajišťuje ve spolupráci s Vyšší odbornou školou sociální v Olomouci. Přihlášky je nutné zaslat na adresu obou škol, a to od 19. června do 31. července. Přijímací zkoušky se uskuteční v závěru srpna, doplnila mluvčí.

Druhé kolo přijímacích zkoušek připravuje i právnická fakulta. Týkat by se mělo navazujícího magisterského oboru evropská studia se zaměřením na evropské právo. Zájemci o tento dvouletý program budou moci podávat přihlášky od 12. června do 12. července.

 

Na olomouckou Univerzitu Palackého přišlo do konce února zhruba 25.500 přihlášek, je to přibližně o 2500 přihlášek méně než loni ve stejném období. Podle zástupců vysoké školy se na počtu projevuje současný demografický vývoj. Největší zájem je již tradičně o filozofickou fakultu a fakultu pedagogickou.


DISKUZE K ČLÁNKU:

  Pokud chcete přispět do diskuze, vyplňte následující formulář:

  jméno a příjmení:
  email: *
  váš příspěvek: *  * uvedená pole jsou povinná
  reklama un


  reklama

  klostrmann.gif
  ucebnice
  grevin-panmat-04.gif
  eu hrou.jpg
  anketa
  Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
  ANO
  NE
  NEVÍM
  ano
  ne
  nevim
  24%
  61%
  15%
  aquapark Špindl 240x100b.jpg
  soutez
  kdojeto
  ck_enko.gif
  © Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz