zpravy

Vzdělávací program, který zachránil život, se zdarma otevírá všem školám

Právě v těchto dnech byla oficiálně spuštěna nová, vylepšená verze vzdělávacího programu HOBIT, který žáky základních škol a víceletých gymnázií učí, jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Do inovativního multimediálního programu, který probíhá formou e-learningu, se mohou školy zapojit zcela zdarma. 

TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA ZVE NA VÝSTAVU TROPICKÝCH MOTÝLŮ

Vzneste se na křídlech křehké krásy ve skleníku Fata Morgana

Již popatnácté pořádá Botanická zahrada hl. m. Prahy výstavu tropických motýlů. I letos máte možnost obdivovat lehkost a kouzlo těchto zástupců hmyzu. Staňte se svědky jejich zrození a vzdušných tanců. Zároveň vám odhalíme mnohá tajemství z jejich života. K vidění budou zejména americké druhy včetně několika novinek, které ještě ve skleníku Fata Morgana nebyly, například druh Greta oto s neobvyklými průsvitnými křídly. Motýli svou krásou okouzlí nejen dospělé, ale rozzáří oči zejména dětem, pro které jsou motýli synonymem pohádkových kouzel a lesních víl. Výstava začíná 4. dubna a potrvá  až do 8. května. Navštívit ji můžete od 9 do 18 hodin denně kromě pondělků 10. a 24. dubna, kdy bude skleník uzavřen.

Zájemcům o předplatné nabízíme 2 ukázková čísla UN ke stažení

Firma Baťa bude možná testovat obuv na zlínské univerzitě

(čtk) Firma Baťa bude možná testovat obuv v Centru polymerních systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době se intenzivně jedná o možnosti budoucí spolupráce, řekla zástupkyně centra Petra Svěráková. Centrum již navštívili zástupci společnosti Bata Innovation Lab z Toronta, další jednání je naplánováno na květen. 

STOP šikaně ve škole – nový souboj s nešvarem

Společnost Seminaria pořádá ve středu 22. března 2017 v Praze celostátní konferenci na téma šikany ve škole, která je určena zejména pro vedení základních a středních škol, ale i pro metodiky prevence a výchovné poradce těchto škol. 

Ústecká univerzita v Kadani znovu nabízí studium ekonomiky

(čtk) Sociálně ekonomická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) chce v nadcházejícím akademickém roce v Kadani opět otevřít studium ekonomiky. Pokud se podaří získat dostatek uchazečů, otevře se program celoživotního vzdělávání v prostorách kadaňského gymnázia již podruhé. V Kadani bude možné studovat první dva ročníky bakalářského programu, řekla  proděkanka fakulty Kateřina Felixová. 

Středočeský kraj změní systém financování sportovních center

(čtk) Středočeský kraj chce změnit financování sportovních center mládeže. Současný stav, kdy má 18 center automaticky nárok na podporu z krajského rozpočtu, je podle radního pro školství Jana Skopečka (ODS) příliš uzavřený a zakonzervovaný. Bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD), který je nyní v opozici, s plánovanými změnami nesouhlasí. 

Zábavný školní výlet v pohádce

Konec školního roku se velmi rychle blíží a mnoho pedagogů mateřských i základních začíná přemýšlet, kam s dětmi vyrazit na školní výlet. Zda je lepší zorganizovat pro svou třídu výlet vlastními silami nebo využít služby odborníků.  Zaujmout žáky atraktivním výletem není vůbec jednoduché. Proto se na nás rok od roku obrací stále více učitelů, aby využili nabídku zajímavého programu pro školní výlet v Zábavním parku Fábula. 


reklama un


reklama

klostrmann.gif
ucebnice
anketa
Je český vzdělávací systém připraven na rozsáhlou inkluzi?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
24%
61%
15%
eu hrou.jpg
soutez
kdojeto
© Copyright 2010 - 2016 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: diversite.cz