archiv
Učitelské noviny č. 45/2010
tisk článku

Valná hromada Asociace středních pedagogických škol ČR tentokrát v Brně

 

V letošním roce bylo naše Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno vybraná jako hostitelská škola k pořádání Valné hromady Asociace středních pedagogických škol ČR, která proběhla 23. - 25. listopadu. V těchto dnech k nám přijeli vedoucí pracovníci pedagogických škol z celé České republiky.
Valná hromada Asociace byla zahájena koncertním vystoupením našeho školního pěveckého sboru Cantate v kostele sv. Augustina v Brně, Masarykově čtvrti, a poté začala jednání a semináře v budově naší školy na  ulici Lerchova  63.
Program zasedání byl velmi bohatý, zahrnoval nejen semináře na ožehavá témata, jako jsou například novela zákona o pedagogických pracovnících, evaluace škol, eoulad rámcových a školních vzdělávacích programů z pohledu České školní inspekce, kyberšikana a její prevence, ale i pracovní setkání s odborníky z CERMATu a živě se diskutovalo o  maturitní generálce. Přednášeli lektoři z krajského odboru školství, inspektorátu České školní inspekce, Společnosti pro kvalitu školy, CERMATu, Střediska služeb školám (Městské policie Brno) i z ministerstva školství.
Druhý den v odpolední části se zástupci pedagogických škol setkali s brněnským biskupem Mons. Vojtěchem Cirklem, který je na Petrově velmi srdečně přijal.
Program byl zpestřen sportovními aktivitami, prohlídkou historického centra města či setkáním s jihomoravským folklórem.
Z jednání vyplynuly důležité úkoly a řešení pro všechny pedagogické školy v České republice. Jednání asociace bylo zakončeno společným usnesením.
Akce Asociace středních pedagogických škol ČR byla hodnocena účastníky jako pro všechny velmi přínosná a důležitá pro další práci a řízení středních pedagogických škol. 
Jiří Haičman, ředitel Cyrilometodějského gymnázia a SOŠ pedagogické Brno
 
< zpět do čísla
banners/un_390x60_rmj.jpg
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
34%
42%
23%
1591221600_tyr.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz