archiv
Učitelské noviny č. 25/2003
tisk článku

Vítání léta

Spolupráce mateřské školy Čtyřlístek a Základní umělecké školy v Říčanech začala vlastně náhodou loni před vánocemi vánoční hrou O Mikešovi. Během jednoho roku se podařilo vytvořit sehraný tým hudebníků a zpěváků a společně připravit další pásma a programy. Dětský soubor Sluníčko se od té doby několikrát představil na koncertech a vystoupeních i mimo Ladův region.
Jedním z nejhezčích společných zážitků letošního jara bylo vystoupení pod širým nebem v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. V rámci velké velikonoční výstavy jsme předvedli pásmo „Smrtka plave po vodě, nový léto k nám jede”. Ačkoli nám aprílové počasí předvedlo ze svého repertoáru téměř vše, ve skrytu duše jsme doufali, že se nakonec umoudří. A skutečně. V sobotu odpoledne bylo slunečné počasí jako na objednávku.
Nejprve průvod dětí vynesl zimu ze vsi a pozval jaro mezi nás a pak už se program plný tance, zpěvu, dětských her a říkadel mohl rozběhnout naplno. Nakonec jsme nezapomněli ani na léto a poslední píseň patřila jemu. Léto nás asi skutečně vyslyšelo, což potvrzují rekordní tepoty posledních dní.
Ne každý měl možnost vystoupení v Kouřimi vidět.Stejné pásmo jsme společně zopakovali u nás v Říčanech jako dárek všem maminkám k jejich svátku.
Vzájemná spolupráce mateřské a hudební školy nám všem přináší velkou radost a možnost realizovat s dětmi spoustu nápadů. V neposlední řadě také vzájemný užitek. Děti přicházejí do ZUŠ jako do známého prostředí. Rekordní počet dětí v PHV v tomto roce je tím nejlepším důkazem.
Hudební škola zase poskytuje dětem z mateřské školy vše potřebné k rozvoji jejich hudebního cítění. Učitelkám dává možnost zdokonalovat se dále ve studiu hudby. Chtěli jsme tímto článkem poděkovat rodičům dětí, kteří nám neobyčejně pomáhají a vycházejí ve všech našich aktivitách vstříc. S vámi všemi se pak podělit o radost, kterou nám naše práce dává.

IVETA SINKULOVÁ,
ZUŠ Říčany,
JANA PÁTKOVÁ,
MŠ Čtyřlístek

< zpět do čísla
banners/tesco_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
ucitelske_noviny_1_8_2019.gif
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
termaly_losiny_10-19.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz