archiv
Učitelské noviny č. 19/2003
tisk článku

Jak jsme se dobře poměli

Jeden den v polovině dubna zasvětila Základní škola Npor.Loma Příbor zdraví. Rozhodli jsme se, že dětem necháme vybrat z několika aktivit, z nichž jedna by měla být pohybová, druhá více méně klidová, naučná. K dispozici byly tyto možnosti: výlet na Javorník, bazén, bowling, lezecká stěna, fittnes, aerobic, stolování, čajovna, beseda s kosmetičkou, první pomoc, návštěva nemocnice – oddělení klinické biochemie, rehabilitace.
Žáci si vybírali a my jsme se snažili jim podle možností vyhovět. Rozdělení do skupin se ujala paní učitelka Světlíková, která také sestavila harmonogram, přesuny, zajistila převoz autobusy – prostě postarala se o to, aby všechno klaplo.
A výsledek? Opravdu to vypadalo jako v komedii „Kulový blesk“ s tím rozdílem, že k žádným výpadkům nedošlo. Počasí stálo při nás, na Javorníku se stavěl sněhulák, v čajovně jsme ochutnali indický čaj s mlékem a zahráli si na netradiční nástroje, plavání v krytém bazénu všechny řádně osvěžilo a zrelaxovalo, bowling brzy zaznamená nové šampióny z řad školáků, dívky zcela jistě ocenily rady zkušených kosmetiček. Z besedy o první pomoci si snad děti odnesly praktické rady do života. V posilovně při aerobiku a na lezecké stěně byla prověřena fyzička našich „počítačových“ dětí. Nesmím zapomenout na krásně připravenou jídelnu na ulici Komenského, kde se konala malá škola stolování.
Takto vypadal program pro děti z druhého stupně. Ti menší trávili Den zdraví se svými třídními učitelkami. Jejich činnosti byly následující: program zdravé zuby, vycházka na Orinoko, ekologická, přírodovědná soutěž „O psa Lomáka“, sledování videa – člověk versus příroda. Na školním hřišti soutěžila družstva ve zdravovědě, někteří žáci zkoušeli vytvořit erb na téma zdraví.
Myslím, že nabídka byla vyhovující a že každý si mohl vybrat, co mu bylo nejbližší. Alespoň odpovědi na otázku: „Jak se vám líbil Den zdraví?“ byly vesměs kladné. Snad si můžeme závěrem říci: Dobrá věc se podařila.

VLADISLAVA STRNADOVÁ,
ZŠ Npor. Loma Příbor

< zpět do čísla
banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz