archiv
Učitelské noviny č. 05/2010
tisk článku

Ukázkové hodiny pro žáky a učitele ZŠ

 

V polovině ledna se u nás na naše pozvání sešlo zhruba šedesát žáků ostravských základních škol se svými učiteli. Během dvou vyučovacích hodin jsme skupinkám žáků umožnili vyzkoušet si ve čtyřech blocích práci v odborných učebnách – v učebně angličtiny, biologie, fyziky a podle vlastního výběru v učebně němčiny, francouzštiny nebo španělštiny.
V jazykových učebnách jsme pro žáky připravili interaktivní metody práce, výukové on-line hry a výukové programy na interaktivní tabuli, v učebně biologie si mohli vyzkoušet výrobu mikroskopického preparátu, pozorování pomocí různých typů mikroskopů (stereomikroskopy, optické mikroskopy, digitální mikroskopy) a v laboratoři fyziky byla připravena ukázka fyzikálních experimentů měřených a vyhodnocovaných počítačem pomocí systému ISES (například z oblasti akustiky a elektřiny).
Zatímco žáci zkoumali, měřili, ověřovali, učili se a přitom všem se bavili, učitelé ze základních škol se seznámili s možnostmi moderních učeben a nasbírali od našich pedagogů informace o tom, jak probíhal grantový projekt Aplikace moderních výukových trendů na gymnáziu, díky němuž jsme mohli nákladné vybavení v celkové hodnotě 4,7 miliónů korun pořídit.
Jana Huvarová, Gymnázium O. Havlové Ostrava - Poruba
 
< zpět do čísla
banners/puskin-v2.jpg
reklama
ac_un_banner_19.gif
ucebnice
ucitelske_noviny_1_8_2019.gif
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
bitozeves-word.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz