archiv
Učitelské noviny č. 02/2010
tisk článku

Advent v dubické škole

 

Předvánoční čas byl v naší škole ve znamení mnoha akcí nejen pro školáky, ale i pro jejich rodiče, prarodiče a širokou veřejnost. Advent jsme zahájili již tradičně výrobou adventních věnců. Všichni zájemci se sešli 26. listopadu v učebně výtvarné výchovy vybaveni nezbytnými pomůckami. Ze zhotovených věnců měly všechny děti obrovskou radost.
Týden nato školu navštívil mikulášský průvod, který zavítal do tříd prvního stupně. Příchod Mikuláše a jeho doprovodu ohlašovalo rachocení čertovského řetězu a zvuk andělského zvonu. I přestože ne všichni žáčci se po celý rok chovali jako andílci, čertův pytel nakonec zůstal prázdný. Oslava Mikuláše pokračovala nedělním vystoupením dětí v dubickém kostele Povýšení svatého Kříže.
Třetí adventní neděli uspořádala škola tradiční Vánoční slavnost spojenou s Vánočním jarmarkem. Bohatým programem, který zhlédli jak občané Dubicka, tak i okolních vesnic, provázeli žáci 8. třídy. Svá vystoupení předvedli děti z mateřské školky, žáci 1. stupně a pěvecký sbor se svými hosty. Po přestávce všechny přítomné čekala výpravná pohádka Sólo pro čerta v podání školního divadelního kroužku. Po jejím skončení proběhl jarmark, kde si návštěvníci mohli zakoupit drobné vánoční dárečky. Dobrovolným vstupným a výtěžkem z prodeje se přispělo na projekt Adopce na dálku, kterým naše škola již několik let podporuje vzdělání ugandské dívky Rebeccy.
V úterý 15. 12. se u rozsvíceného školního stromečku sešli malí i velcí zpěváčci, aby koledami navodili atmosféru blížících se Vánoc. Svým vystoupením již tradičně potěšili i obyvatele okolních vesnic.
Následující odpoledne bylo věnováno četbě a poslechu vánočních příběhů. Tuto dnes již pozapomenutou činnost se v naší škole snažíme opakovaně oživovat při pravidelných setkáních nad knihami. Děti projevují o hlasité předčítání veliký zájem, do čtení se s radostí zapojují malí i velcí školáci.
Advent jsme v dubické škole zakončili obvyklým způsobem – třídními vánočními besídkami. Rozešli jsme se s přáním veselých Vánoc a šťastného nového roku 2010.
Romana Grichwaldská, Marie Krausová a Jana Trnková,
ZŠ Dubicko
 
< zpět do čísla
banners/free-cinema-390x60.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
1590530400_polartraver.gif
anketa
Změní krizová online výuka školství k lepšímu?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
36%
42%
23%
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz