archiv
Učitelské noviny č. 38/2008
tisk článku

Procházka Brnem

Článek vyšel v UN č. 38/2008

Výlet jsme si naplánovali na začátek října. Ještě u stanice autobusu se děti ujišťovaly, co přesně mají panu řidiči říct, některé si samy kupovaly jízdenku poprvé. Spoj, který jsme si vybrali, nebyl příliš plný. Když přistupovali starší občané, větší děti je pouštěly sednout. Přece jenom naše poučování k něčemu bylo...

V Blansku jsme přestupovali. Na nástupišti děti vyhlížely vlak, který nás měl odvézt do cílového města Brna. A opět přestup, tentokrát na tramvaj. Konečně jsme vystoupili na České a vydali se hledat Bílý dům. Stačilo přejít několikero přechodů a skvěl se před námi velký nápis: Sál B. Bakaly - Bílý dům. "Hurá!" křičely děti, které si stihly všimnout. Především páťáci se nezapomněli podívat na opodál stojící Červený kostel. Děvčata z páté třídy jej totiž malovala ve výtvarné výchově v rámci školního projektu.

V divadle jsme zhlédli představení, které nás provedlo písničkami z pohádek a dětských filmů. Děti si společně zazpívaly a byla na nich znát dobrá nálada.

Vydali jsme se na prohlídku města. Děti sledovaly všechno - od výloh obchodů, přes holuby, až po paní učitelku, aby se náhodou někam neztratila. Na náměstí Svobody nás nejvíce zaujala kašna, všechno ostatní bylo v tu chvíli nicotné. U brněnské radnice si děti mohly zatočit známým brněnským kolem a třást se hrůzou při pohledu na draka. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistily, že je to vlastně krokodýl! A hurá na Petrov, kdo spočítá všechny schody? I ti, kteří už vypadali zmoženě, se vrhli vzhůru. Také Petrov byl podroben důkladné prohlídce - ten pro změnu malovali žáci čtvrtého ročníku. Při návštěvě kostela se nás ujala příjemná paní, která ochotně a přiměřeně dětem objasnila jeho historii.

Čas nečeká, vyrazili jsme směrem k nádraží. Ještě zastávka u cukrárny - zmrzlina musí být. A kde utratit kapesné od rodičů? "Vše za 39,-" Děti byly propuštěny a my jsme pozorovali nadšený mumraj v obchodě i vítězoslavné pohledy, když nám děti chodily ukazovat, co že to koupily úžasného pro maminku a tatínka. A samozřejmě i maličkost pro sebe...

Zpáteční cesta uběhla rychle, děti se vracely sice unavené, ale plné zážitků. Že jich pro malou dětskou dušičku...

Iveta Suchánková, ZŠ a MŠ Vysočany

banners/louskacek.gif
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
1543878000_mikroskop.gif
ucebnice
ucitelske_noviny_1_8_2019.gif
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
32%
20%
termaly_losiny_10-19.jpg
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2019 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz