archiv
Učitelské noviny č. 32/2008
tisk článku

Letní škola předškolní výchovy

Článek vyšel v UN č. 32/2008

V prvním prázdninovém týdnu odjel pedagogický sbor Mateřské školy Strančice do Ostravice v Beskydech. V krásném prostředí neodpočíval, naopak vzdělával se. Konala se tam totiž Letní škola předškolního vzdělávání. Program byl náročný, ale zajímavý. Dopoledne přednášky na téma: Školní vzdělávací program, evaluace, psychologie dítěte v praxi učitelky, projekty, multikulturní výchova, psychologické hry, swot analýzy. Odpoledne činnostní učení, tzn. ranní teorie převedená do praktických činností. A po večeři nekonečné diskuze s kolegyněmi z jiných krajů o konkrétních radostech i bolestech každodenní práce v mateřské škole.

Ředitelka ZŠ v Příboře Vlasta Geryková, která velmi kladně hodnotila práci učitelek mateřských škol, zaujala generačními hrami a učením pohybem. Dětský psycholog Jan Svoboda, který uvedl svůj příspěvek větou - "Má přednáška je jen křoví kolem vašich myšlenek, kolem vaší cesty." - snad už nemusel nic jiného dodávat. I když jeho informace o vývoji závislostí u dětí byly vyslechnuty bez dechu a dotazy nebraly konce. Juliana Gardošová, ředitelka MŠ ve Frýdku-Místku, jinak nestor vzdělávacího programu Začít spolu, která na toto téma přednáší řadu let, přinesla opět své cenné zkušenosti z konkrétní práce a eveulovala tak sama sebe.

Ze setkání, které se na severní Moravě konalo již počtvrté, jsme odjížděly unavené, ale nabyté novými vědomostmi, které máme chuť aplikovat v praxi. Poděkování patří hlavní organizátorce Iloně Bražinové.

(Pozn. autorky: Organizátoři a ostatní účastníci této akce obdivovali, že se prázdninového vzdělávání mohla zúčastnit celá MŠ Strančice.)

Pavla Petrů-Kicková,

MŠ Strančice

banners/univerzita_pardubice_2_390x60.png
reklama un

1333317600_seznamy-125x125-na-web-un-1.gif
reklama
akcent_09-19_125x125.gif
dekra_125x125-s.jpg
ucebnice
termaly_losiny_2020.jpg
anketa
Je čas pro zásadní změnu modelu maturitní zkoušky?
ANO
NE
NEVÍM
ano
ne
nevim
48%
31%
20%
chrudim_1_240x100.gif
linka_duvery_240x100.jpg
© Copyright 2010 - 2020 Učitelské noviny, ČTK / realizováno: manilot.cz